Ciśnienie

Fachowe rozwiązania, które pomogą w odniesieniu sukcesu

Hel jest stosowany przez liderów w przemysłach obronnym, nuklearnym i lotniczym do wykrywania wycieków w krytycznych elementach wyposażenia, w tym w silnikach rakietowych, oraz do oczyszczania i przenoszenia gazów pędnych. Nasza opatentowana technologia pompowania helem w stanie ciekłym umożliwia tym branżom tańsze i szybsze wytwarzanie ciśnienia w dużych, zakładowych zbiornikach do magazynowania gazu o niższym zużyciu energii.

Hel może być również stosowany do oczyszczania. Ponieważ ma najniższy punkt topnienia i wrzenia spośród wszystkich gazów, jest obojętny i ma niską temperaturę krzepnięcia, jest stosowany do bezpiecznego oczyszczania bez zamarzania przez przenoszenie bardzo zimnych cieczy, takich jak ciekły tlen lub ciekły wodór.

Firma Air Products jest od samego początku wiodącym dostawcą helu dla przemysłu kosmicznego, oferując innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy zarządzania dostawami gazu, które mogą obniżyć koszty posiadania gazu i poprawić procesy.

Oferujemy bogatą gamę usług technicznych, rozwiązań gazowych i gazów przemysłowych — hel, tlen, azot, wodór, argon i różne mieszaniny gazów dla użytkowników o małym i dużym zapotrzebowaniu. Nasi inżynierowie ds. zastosowań są gotowi do współpracy z klientami w celu zrozumienia ich działalności i zaproponowania usprawnień, które mogą pomóc w optymalizacji wykorzystania gazu i podniesieniu jakości produktów.

Pobierz broszurę na temat bezpiecznych i niezawodnych dostaw helu

​Gazy przemysłowe od światowego lidera

Niezawodne i bezpieczne dostawy gazów przemysłowych

Wielozakładowa sieć z produkcją podstawową i źródłami produktów dodatkowych w celu utrzymania niezawodności dostaw.

Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb

Całodobowe usługi zarządzania zapasami w celu utworzenia planu uzupełniania zapasów w oparciu o bieżący i przyszły harmonogram produkcji.

Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa

Naszym głównym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych społeczności

Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz

Doświadczone zespoły techniczne na całym świecie zapewniają źródła dostarczania i rozwiązania technologiczne dostosowane do specjalnych potrzeb

Obsługa klienta na światowym poziomie

Nasze podejście do relacji z klientami opiera się przede wszystkim na zrozumieniu ich potrzeb

Czołowy, światowy producent i dostawca helu

Światowy lider dostaw ciekłego i sprężonego helu o różnych klasach czystości i sposobach dostarczania

Zapytaj eksperta

Doug Williams

Specjalista – inżynier systemów Ameryka Północna

“Jak mogę zoptymalizować zużycie helu?”
Hel gazowy odgrywa istotną rolę w produkcji komponentów rakiet i wspieraniu procedury startu. Hel jest używany przez producentów z sektora obronnego, nuklearnego i powietrznego do wykrywania wycieków w krytycznych elementach wyposażenia, takich jak silniki rakietowe, oraz do czyszczenia i przenoszenia gazów pędnych. Wielu z nich boryka się z problemem podniesienia jakości przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Firma Air Products jest od samego początku wiodącym dostawcą helu dla przemysłu kosmicznego, oferując innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy zarządzania dostawami gazu, które mogą obniżyć koszty posiadania gazu i poprawić procesy. Nasza opatentowana technologia pompowania helem w stanie ciekłym umożliwia tym branżom tańsze i szybsze wytwarzanie ciśnienia w dużych, zakładowych zbiornikach do magazynowania gazu o niższym zużyciu energii. Firma Air Products wyróżnia się za sprawą globalnej sieci dystrybucji, wsparcia technicznego, dbałości o jakość i jest doceniana w branży za bezpieczeństwo. Rozumiemy potrzebę bezpiecznych i niezawodnych dostaw w połączeniu z dbałością o szczegóły i obsługą techniczną na całym świecie. Pozwól nam pomóc w rozwoju Twojej firmy.

Firma Air Products jest wiodącym na świecie dostawcą helu

  • Jesteśmy pionierami wielu stosowanych do dziś technologii pozyskiwania, produkcji, dystrybucji i przechowywania helu
  • Najbardziej zróżnicowana oferta źródeł helu na świecie (LNG, metan i CO₂)
  • Globalna sieć dystrybucji wykorzystująca zbiorniki magazynowe o najwyższej wydajności
  • Specjaliści ds. helu zapewniają światowej klasy usługi i pomoc, dbając o jakość
  • Doceniane w branży bezpieczeństwo

Szkolenie z zakresu bezpieczeństwa produktów

Jeśli korzystasz z helu, ważne jest, aby pracownicy zrozumieli, w jaki sposób bezpiecznie się z nim obchodzić – jednak szkolenie może wymagać znacznych nakładów czasowych. Możemy pomóc w zmniejszeniu obciążenia, zapewniając prezentacje dotyczące bezpieczeństwa na miejscu. Niezależnie od tego, czy konieczne jest przeszkolenie nowych pracowników czy przekwalifikowanie kadry, możemy zapewnić ciekawe i wciągające programy. Nasze praktyczne i zwięzłe szkolenie może pomóc zwiększyć świadomość pracowników na temat zagrożeń, pomóc im obchodzić się z zabezpieczeniami i korzystać z najlepszych praktyk w celu promowania bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy.
Dowiedz się więcej

Wykorzystaj nasze światowej klasy doświadczenie.

Skontaktuj się z naszym ekspertem technicznym, który pomoże w projektowaniu, wykonaniu i obsłudze systemu dostaw gazu do konkretnych zastosowań.

Dowiedz się więcej

Centrum zasobów