Wykrywanie wycieków

Zwróć się do Air Products. . . i oczekuj więcej

Hel może być używany do wykrywania wycieków i zapobiegania zanieczyszczeniom. Hel jest nanoszony na obszar podejrzewanego wycieku, a ponieważ jest nietoksyczny, bezpieczny, obojętny i ma drugi najmniejszy rozmiar cząsteczek, łatwo przenika nawet przez najmniejsze wycieki. Wykrywanie wycieku helem może być wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach, takich jak jednostki klimatyzacyjne i chłodnicze, lampy i świetlówki; urządzenia elektryczne; elementy półprzewodnikowe; części samochodowe; akumulatory litowe; opakowania (żywność, aerozol); systemy próżniowe; zbiorniki ciśnieniowe, mierniki, regulatory; sprężarki i hermetyczne opakowania.
Z punktu widzenia bezpieczeństwa testowanie wycieku może być stosowane w celu zapobiegania wydostawaniu się niebezpiecznych gazów i cieczy z układu obudowy i przedostawaniu się ich do środowiska pracy. Odwrotna sytuacja, gdy zewnętrzne gazy lub płyny mogą dostać się do systemu ograniczającego, jest przyczyną z zakresu integralności procesu dla której wykonuje się testy wycieków.
Hel do testowania wycieków może być również używany do sprawdzania niezawodności urządzeń, które monitorują integralność systemu pod kątem szczelności i pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń. Zapewnia to płynną pracę systemu poprzez minimalizację zanieczyszczeń wewnętrznych i związanych z nimi niepożądanych reakcji chemicznych, które mogą prowadzić do problemów z systemem i przestojów.
Wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje spektroskopy masowe w połączeniu z helem do wykrywania niewielkich dziur lub pęknięć sprzętu, co pozwala zapobiec przegapieniu wad produkcyjnych, a nawet powstrzymać zbliżające się awarie.
Pobierz broszurę dotyczącą przemysłu motoryzacyjnego i dostawców

​Gazy przemysłowe od światowego lidera

Niezawodne i bezpieczne dostawy gazów przemysłowych

Wielozakładowa sieć z głównymi zakładami produkcyjnymi i wtórnymi źródłami produktów w celu zachowania niezawodności dostaw

Czołowy, światowy producent i dostawca helu

Światowy lider w dostarczaniu ciekłego oraz sprężonego helu o różnych stopniach czystości i metodach dostawy

Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb

Całodobowe usługi zarządzania zapasami w celu utworzenia planu uzupełniania zapasów w oparciu o bieżący i przyszły harmonogram produkcji

Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa

Naszym głównym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych społeczności

Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz

Doświadczone zespoły techniczne na całym świecie zapewniają źródła dostarczania i rozwiązania technologiczne dostosowane do specjalnych potrzeb

Obsługa klienta na światowym poziomie

Nasze podejście do relacji z klientami opiera się przede wszystkim na zrozumieniu ich potrzeb

Światowy lider w produkcji azotu, tlenu i argonu

Światowy lider dostarczający ciekły i sprężony azot, tlen i argon o różnych stopniach czystości i w różnych opcjach dostarczania

Pytania? My mamy odpowiedzi.

Doświadczone zespoły ds. zastosowań na całym świecie oferują niezawodne rozwiązania w zakresie dostarczania gazów lub cieczy oraz zaspokajają indywidualne potrzeby klientów.

Skontaktuj się z nami

Zapytaj eksperta

Don Bowe

Inżynier ds. zastosowań

“Skąd wiadomo, że dochodzi do strat gazu z powodu nieszczelności instalacji gazowej?”
Przyczyny nieszczelności gazociągów mogą być różne, w tym niewłaściwe uszczelnienie gwintów, pominięte łączenia lutowane, uszkodzenie rurociągu, zbyt wysokie ciśnienie, a nawet wibracje i wstrząsy. W zależności od wielkości wycieku, ich liczby i nasilenia, nawet najdrobniejsza nieszczelność może oznaczać dziesiątki tysięcy dolarów strat rocznie. Istnieje wiele sposobów na wykrycie nieszczelności; na przykład za pomocą testów mydlanych, testów spadku ciśnienia, ultradźwięków, spektrometrii mas czy testów przewodnictwa cieplnego. Każda z tych metod ma swoje zastosowanie, ale wiążą się z nimi również ograniczenia: mogą być nieprecyzyjne, czasochłonne, kłopotliwe lub kosztowne. Air Products oferuje usługę wykrywania wycieków, która pomaga wyeliminować kosztowne nieszczelność i pozwala poprawić zarówno jakość produkowanych części, jak i wyniki finansowe.

Hel do wykrywania wycieków

Wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje hel do wykrywania niewielkich szczelin w urządzeniach, co pozwala zapobiegać niezauważalnym wadom produkcyjnym lub nawet zapobiec awariom, zanim wydarzy się katastrofa.
Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz niezawodnych dostaw helu?

Sieć Air Products obejmująca wiele zakładów może zapewniać niezawodne dostawy helu.

Poproś o wycenę

Firma Air Products jest wiodącym na świecie dostawcą helu

  • Jesteśmy pionierami wielu stosowanych do dziś technologii pozyskiwania, produkcji, dystrybucji i przechowywania helu
  • Najbardziej zróżnicowana oferta źródeł helu na świecie (LNG, metan i CO₂)
  • Globalna sieć dystrybucji wykorzystująca zbiorniki magazynowe o najwyższej wydajności
  • Specjaliści ds. helu zapewniają światowej klasy usługi i pomoc, dbając o jakość
  • Doceniane w branży bezpieczeństwo

Centrum zasobów