Inertyzacja

Fachowe rozwiązania, które pomogą w odniesieniu sukcesu

Inetryzacja atmosfery w przetwórstwie metali i materiałów odnosi się do niereaktywnych gazów lub mieszanin gazów, które minimalizują niepożądane reakcje z tlenem podczas procesu i pozwalają na wystąpienie reakcji nieutleniających.

Powszechne gazy obojętne to azot, argon i hel, chociaż w procesach z udziałem metali reaktywnych, takich jak tytan, aluminium czy magnez, można stosować tylko argon lub hel. Gazy obojętne zapewniają również istotne korzyści w zakresie bezpieczeństwa atmosfer łatwopalnych, usuwając tlen z pieca na początku procesu i eliminując możliwość wybuchu.

Pobierz broszurę o rozwiązaniach atmosferycznych

Proces obróbki cieplnej Air Products

Gazy przemysłowe od światowego lidera

  • Światowy lider w produkcji azotu, tlenu i argonu
  • Wiodący na świecie producent i dostawca helu i wodoru
  • Niezawodne dostarczanie gazów przemysłowych
  • Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb
  • Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa
  • Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz
  • Obsługa klienta na światowym poziomie

​Ekspertyza i rozwiązania z zakresu inertyzacji

Naszą mocną stroną jest przede wszystkim ekspertyza i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów technologicznych klienta

Szeroka gama opcji dostarczania gazu i usług technicznych

Szeroka gama opcji dostarczania azotu, argonu i helu oraz obsługi technicznej procesów inertyzacji na małą i dużą skalę

Zoptymalizowane wykorzystanie gazu i poprawa jakości produktów

Nasi inżynierowie ds. zastosowań oferują współpracę w celu zrozumienia całego procesu inertyzacji i zaproponowania ulepszeń

Dostawa produktów dla małych i dużych zakładów

Aby określić, czy lepszym rozwiązaniem dla klienta będzie dostawa gazu w postaci ciekłej czy jego wytwarzanie na miejscu, rozważamy wzorzec użytkowania oraz wymagane natężenie przepływu, ciśnienie i czystość

Skontaktuj się z naszymi ekspertami technicznymi.

Wykorzystaj kilkudziesięcioletnie doświadczenie Air Products w dziedzinie gazów przemysłowych, produkcji, zastosowań i urządzeń.

Skontaktuj się z nami

Zapytaj eksperta

Don Bowe

Inżynier ds. zastosowań

"Które źródło azotu jest bardziej opłacalne – wytwarzanie na miejscu czy dostawa w formie ciekłej?"
Jeśli w swoich procesach korzystasz z azotu, możesz zastanawiać się, w jakiej sytuacji generowanie go na miejscu jest bardziej opłacane niż dostawa w formie ciekłej. Oto kilka informacji, które pomogą Ci zrozumieć, czy generowanie azotu na miejscu może być dla Ciebie opłacalne. To, czy generowanie gazu na miejscu jest dobrym rozwiązaniem, zależy od wielu czynników – kluczowe są przepływ azotu i jego czystość. Przepływy ze stałą lub wystarczającą prędkością bazową mogą doskonale sprawdzać się w przypadku instalacji na miejscu. Okresowe lub nieregularne wzorce przepływu mogą być odpowiednie, gdy przepływ bazowy jest wystarczający lub jeśli objętości, ciśnienie i czystość są odpowiednie do umożliwienia magazynowania gazu, który pokrywa przepływy szczytowe. Ponadto, im niższe wymagania w zakresie czystości, tym łatwiej je zastosować (choć wysoka czystość jest możliwa przy większych objętościach). Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują lokalne koszty energii i wymagane ciśnienie. Nie ma sztywnych reguł określających, kiedy należy przejść z dostawy na system na miejscu. Jednak dzięki naszemu rozległemu doświadczeniu w zakresie technologii na miejscu i dostarczania gazu możemy pomóc w określeniu optymalnego trybu dostaw.

Gazy

Gazy firmy Air Products, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Argon

Compressed argon gas and liquid argon in a variety of purities and in various modes of supply around the world thanks to our network of storage and transfill facilities.

Hel

Hel ciekły i gazowy o różnych stopniach czystości i stężenia, z uwagi na swoje obojętne właściwości, jest ceniony jako gaz do podnoszenia, wykrywania wycieków, osłaniania, zastosowań analitcyzncyh, czy wymiany ciepła.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

System telemetrii TELALERT®

Telemetryczny zdalny system monitorowania TELALERT® przekazuje do naszego centrum logistycznego aktualne i dokładne dane o stanach magazynowych, co ułatwia prognozowanie dostaw.

Usługi dodatkowe