Przewodzenie ciepła

Fachowe rozwiązania, które pomogą w odniesieniu sukcesu

Hel wyróżnia się jednym z najwyższych współczynników przewodności cieplnej ze wszystkich gazów przemysłowych, co czyni go doskonałym nośnikiem ciepła w wielu zastosowaniach. Ponadto stabilność chemiczna i jądrowa helu pozwala używać go w niektórych zastosowaniach ekstremalnych. Z tych powodów hel jest często wybierany jako gaz obojętny do zastosowań wymagających szybkiego i wydajnego ogrzewania lub chłodzenia, takich jak:

  • Hartowanie gazem w piecach próżniowych podczas obróbki cieplnej metalowych części
  • Oczyszczanie przewodów paliwowych i zbiorników zawierających paliwo ciekłe o bardzo niskiej temperaturze podczas startu i lotu rakiety
  • Usuwanie zanieczyszczeń z masy szklanej podczas produkcji światłowodów, co umożliwia szybkie schłodzenie wyciąganych włókien
  • Odprowadzanie ciepła w procesie wytrawiania plazmowego układów elektronicznych i płaskich wyświetlaczy
  • Poprawa przewodzenia ciepła z pastylek paliwowych w reaktorach nuklearnych
  • Płyn roboczy w chłodnicach kriogenicznych, w tym technologia rur pulsacyjnych używana w krytycznych zastosowaniach wojskowych
  • Chłodzenie uchwytów do płytek półprzewodnikowych podczas procesów implantacji jonów

Hel do zastosowań związanych z wymianą ciepła może być dostarczany w butlach, cysternach wysokociśnieniowych lub w postaci ciekłego gazu kriogenicznego

Pobierz broszurę dotyczącą rozwiązań dla przemysłu lotniczego

​Gazy przemysłowe od światowego lidera

Niezawodne i bezpieczne dostawy gazów przemysłowych

Wielozakładowa sieć z głównymi zakładami produkcyjnymi i wtórnymi źródłami produktów w celu zachowania niezawodności dostaw

Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb

Całodobowe usługi zarządzania zapasami w celu utworzenia planu uzupełniania zapasów w oparciu o bieżący i przyszły harmonogram produkcji.

Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa

Naszym głównym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych społeczności

Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz

Doświadczone zespoły techniczne na całym świecie zapewniają źródła dostarczania i rozwiązania technologiczne dostosowane do specjalnych potrzeb

Obsługa klienta na światowym poziomie

Nasze podejście do relacji z klientami opiera się przede wszystkim na zrozumieniu ich potrzeb.

Czołowy, światowy producent i dostawca helu

Światowy lider dostaw ciekłego i sprężonego helu o różnych klasach czystości i sposobach dostarczania

MIESZANINA GAZÓW DO SZYBKIEGO SCHŁADZANIA GAZEM

Dzięki mieszaninie gazów Air Products RGQ firmy zajmujące się obróbką cieplną mogą zwiększyć produkcję, obniżyć koszty operacyjne, poprawić jakość produktów i zwiększyć elastyczność pieca.

Gases

Air Products gases, typically provided in gaseous and liquid form, enable customers in a wide range of industries to improve their environmental performance, product quality, and productivity.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Hel

Hel ciekły i gazowy o różnych stopniach czystości i stężenia, z uwagi na swoje obojętne właściwości, jest ceniony jako gaz do podnoszenia, wykrywania wycieków, osłaniania, zastosowań analitcyzncyh, czy wymiany ciepła.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

Potrzebujesz niezawodnej dostawy helu?

Pozwól, aby sieć firmy Air Products obejmująca wiele zakładów zapewniała Ci niezawodne dostawy helu
Poproś o wycenę

Usługi wykrywania i usuwania wycieków gazów przemysłowych

Dzięki usługom wykrywania nieszczelności oferowanym przez firmę Air Products możemy pomóc w identyfikacji i naprawie kosztownych wycieków azotu, argonu, wodoru, tlenu i helu w systemie rurociągów gazów przemysłowych, aby poprawić bezpieczeństwo, jakość i wyniki finansowe zakładu.
Dowiedz się więcej

System telemetrii TELALERT®

Telemetryczny zdalny system monitorowania TELALERT® przekazuje do naszego centrum logistycznego aktualne i dokładne dane o stanach magazynowych, co ułatwia prognozowanie dostaw.

Usługi dodatkowe

Pytania? My mamy odpowiedzi.

Doświadczone zespoły ds. zastosowań na całym świecie oferują niezawodne rozwiązania w zakresie dostarczania gazów lub cieczy oraz zaspokajają indywidualne potrzeby związane z wymianą ciepła.

Skontaktuj się z nami

CENTRUM ZASOBÓW