Chłodzenie na potrzeby produkcji addytywnej

Fachowe rozwiązania, które pomogą w odniesieniu sukcesu

Temperatura i możliwość szybkiego schładzania części odgrywają decydującą rolę w procesie produkcji. Firma Air Products oferuje rozwiązania gazowe do chłodzenia i rozpraszania ciepła podczas procesu drukowania 3D.

Można zastosować azot, argon i hel. Wymagania dotyczące minimalnej szybkości chłodzenia są kluczowym czynnikiem podczas wyboru gazu. Hel jest używany, gdy wymagane jest szybkie chłodzenie. Szybkość chłodzenia można również zwiększyć, podwyższając ciśnienie i prędkość gazu.

Ponadto firma Air Products oferuje opatentowaną technologię chłodzenia ciekłym azotem do rozmaitych zastosowań. Nasz system zapewnia dokładną regulację temperatury i przepływu dla potrzeb precyzyjnego chłodzenia metali, niemetali i kompozytów.

Zespół techniczny firmy Air Products dysponuje rozległą wiedzą na temat zastosowań w obróbce powierzchni / obróbce masowej metali, by pomóc producentom domieszek zoptymalizować dobór gazu, tryb dostaw i czystość w celu poprawy przetwarzania części.

Optymalizacja gazów przemysłowych w druku metalu 3D

W świecie szybkiego prototypowania i produkcji elementów metalowych do efektywnego wytwarzania części wysokiej jakości ważna jest odpowiednia atmosfera gazowa.

​Rozwiązania i doświadczenie w zakresie drukowania 3D

  • Zoptymalizowana obróbka części dzięki odpowiedniemu doborowi gazów i ich czystości
  • Jednolite drukowanie dzięki stabilnym warunkom
  • Lepsza kontrola nad zarządzaniem komorą i obróbką cieplną po wydrukowaniu
  • Niższe koszty produkcji dzięki niezawodnemu i ekonomicznemu dostarczaniu gazu
  • Łatwa instalacja
  • Zwiększone bezpieczeństwo

How Gases Affect the Quality of Metal Additive Manufacturing?

  • Provide inert atmospheres to minimise harmful contaminants
  • Allow for a narrow particle size distribution and avoids surface oxidation
  • Reduce stress and improve mechanical properties, with a bright and clean surface finish
  • Hot Isostatic Pressing with gases eliminates porosity and voids within the printed part

Gazy przemysłowe od światowego lidera

Naszą mocną stroną jest przede wszystkim ekspertyza i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów technologicznych klienta

Wiodący producent i dostawca helu

Światowy lider dostaw sprężonego gazu i ciekłego helu o różnych klasach czystości i opcjach dostaw

Niezawodne i bezpieczne dostawy gazów

Gazy Air Products, zwykle dostarczane w postaci gazowej i ciekłej, umożliwiają Klientom poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktów i wydajności

Terminowe dostawy

Eksperci firmy Air Products pomogą w określeniu najbardziej ekonomicznej opcji dostaw dla konkretnego zastosowania i położenia geograficznego

Lider w dziedzinie bezpieczeństwa

Naszym głównym priorytetem jest bezpieczeństwo, zarówno pracowników jak i społeczności, w których działamy

Pomoc techniczna

Nasi doświadczeni eksperci współpracują z Klientami, oferując porady w zakresie optymalizacji zastosowań i procesów oraz bezpiecznego używania gazów 

Obsługa Klienta na światowym poziomie

Nasze podejście do relacji z Klientami opiera się przede wszystkim na zrozumieniu ich potrzeb

Światowy lider w produkcji azotu, tlenu i argonu

Światowy lider dostarczający ciekły i sprężony azot, tlen i argon o różnych klasach czystości i w różnych opcjach dostaw

​Skontaktuj się z naszymi ekspertami technicznymi.

Dowiedz się więcej o naszych chłodzących i zobojętniających gazach do technologii druku 3D.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapytaj eksperta

Guido Plicht

Dyrektor ds. technologii – Europa

“W jaki sposób gaz wpływa na jakość procesu wytwarzania przyrostowego?”
Podobnie jak w przypadku innych tradycyjnych metod tworzenia prototypów i produkcji części metalowych, odpowiednia atmosfera gazowa ma kluczowe znaczenie dla wytwarzania produktów wysokiej jakości. Azot i argon są powszechnie stosowane w celu zapewnienia atmosfery obojętnej podczas wytwarzania przyrostowego. Ważne jest, aby stosować prawidłowe natężenie przepływu i czas trwania oczyszczania, aby uniknąć wypaczenia części i zapewnić bezpieczne środowisko produkcyjne. Przykładowo wysokie stężenie tlenu w atmosferze powoduje utlenianie sproszkowanego metalu, prowadząc do złej jakości części, zbrylania się dostarczonego proszku lub wysokiej porowatości produktu końcowego. Pozwoli to również zmniejszyć ilość proszku nadającego się do ponownego wykorzystania w przyszłości. Zobojętnianie ma również kluczowe znaczenie dla prawidłowego zarządzania pyłem palnym powstającym ze sproszkowanego metalu i procesu drukowania. Obróbka wtórna po wydrukowaniu może wymagać gazów przemysłowych w zależności od zastosowania.

ROLA GAZÓW PRZEMYSŁOWYCH W DRUKOWANIU CZĘŚCI METALOWYCH W TECHNOLOGII 3D

W świecie szybkiego prototypowania i produkcji elementów metalowych do efektywnego wytwarzania części wysokiej jakości ważna jest odpowiednia atmosfera gazowa.

Rozwiązania CryoEase®

System dostaw w technologii CryoEase® to nowoczesna koncepcja, polegająca na dostarczaniu gazu przez napełnianie zbiornika na miejscu zamiast metodą tradycyjną, stosowaną w przypadku zapotrzebowania na mniejsze objętości, w której gaz jest dostarczany przez zamianę pustych butli i naczyń Dewara na pełne. System dostaw CryoEase® obejmuje specjalnie zaprojektowane samochody dostawcze ze zintegrowanymi elementami sterującymi i elastyczne opcje wyboru zbiorników. Możliwe są dostawy do końcowej eksploatacji w formie czystych gazów, cieczy kriogenicznych lub mieszanin gazów uzyskanych przy użyciu mieszarki zainstalowanej w zakładzie klienta.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Gazy

Gazy firmy Air Products, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Argon

Compressed argon gas and liquid argon in a variety of purities and in various modes of supply around the world thanks to our network of storage and transfill facilities.

Hel

Hel ciekły i gazowy o różnych stopniach czystości i stężenia, z uwagi na swoje obojętne właściwości, jest ceniony jako gaz do podnoszenia, wykrywania wycieków, osłaniania, zastosowań analitcyzncyh, czy wymiany ciepła.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

CENTRUM ZASOBÓW