Ogłuszanie w kontrolowanej atmosferze (CAS)

Bardziej humanitarna metoda uboju kurcząt, ryb i świń

Czy jako przetwórca drobiu lub wieprzowiny zastanawiasz się nad odejściem od elektrycznej kąpieli wodnej lub mechanicznego oszołamiania? A może masz staw rybny i szukasz alternatywy dla zawiesiny lodowej?

Ogłuszanie w kontrolowanej atmosferze (CAS) to coraz częściej stosowany proces humanitarnego ogłuszania i ewentualnego uboju zwierząt przeznaczonych do spożycia przez ludzi. Zastąpienie tradycyjnych metod ogłuszania gazami skutkuje poprawą dobrostanu zwierząt, a także jakości mięsa. Bez względu na to, czy potrzebujesz argonu, azotu, tlenu, CO₂ czy mieszaniny tych gazów, nasi eksperci chętnie Ci pomogą.

Dlaczego stosuje się ogłuszanie, a czasem ubój gazem?

  • Ze względu na dobrostan zwierząt i zmniejszenie ich stresu
  • Poprawia to jakość mięsa
    • Drób: mniej złamań, stłuczeń i krwawień
    • Wieprzowina: zmniejszenie częstości występowania wady PSE (jasne, miękkie, wodniste)

Interesuje Cię proces CAS?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

Skontaktuj się z nami

Gazy

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Argon

Compressed argon gas and liquid argon in a variety of purities and in various modes of supply around the world thanks to our network of storage and transfill facilities.

Dwutlenek węgla

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę branżową na temat obszaru działalności klienta – zaproponować najkorzystniejsze dostawy sprężonego lub ciekłego dwutlenku węgla oraz optymalne rozwiązania technologiczne.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Generatory gazu

Oferujemy kompleksową ofertę bezpiecznych, niezawodnych i ekonomicznych technologii wytwarzaniu gazów na miejscu (on-site), które pomagaja klientom, dbającym o zrównoważony rozwój, obniżyć ślad węglowy, zwiększyć efektywność energetyczną, poprawić jakość produktu końcowego i poprawić efektywność środowiskową.