Rozpylanie na zimno

Fachowe rozwiązania, które pomogą w odniesieniu sukcesu

Rozpylanie na zimno wiąże sproszkowane metale lub ceramikę z powierzchnią za pomocą strumienia azotu lub helu o dużej prędkości podgrzanego do stosunkowo niskich temperatur (do 1000°C), ale poniżej temperatury topnienia proszku. Proces ten przyspiesza prędkość cząstek do prędkości naddźwiękowych, powodując ich osadzanie i tworzenie silnego wiązania z wybraną powierzchnią. Ta technologia jest szczególnie skuteczna podczas naprawy zużytych części, a także dodawania unikalnych powłok na produkowane części.

Firma Air Products oferuje całą gamę usług technicznych, rozwiązań gazowych i pełną linię gazów przemysłowych – tlenu, azotu, wodoru, argonu, helu i różnych mieszanek gazów dla użytkowników o małym i dużym zapotrzebowaniu. Nasi inżynierowie ds. zastosowań są gotowi do współpracy z klientami w celu zrozumienia ich procesu natryskiwania na zimno i zaproponowania usprawnień mogących zoptymalizować wykorzystanie gazu oraz poprawić jakość produktów.

​Gazy przemysłowe od światowego lidera

W zastosowaniach natryskiwania niskotemperaturowego stałość dostaw i czystość gazów przemysłowych są kluczowymi czynnikami pozwalającymi na nanoszenie wysokiej jakości powłok, których oczekują użytkownicy końcowi. Jako wiodąca firma z sektora gazów przemysłowych, wykorzystujemy dziesiątki lat doświadczenia w dziedzinie dostaw gazów i zapewnienia bezpieczeństwa, aby pomóc klientowi w podniesieniu wydajności działania.

Niezawodne i bezpieczne dostawy gazów przemysłowych

Wielozakładowa sieć z głównymi zakładami produkcyjnymi i wtórnymi źródłami produktów w celu zapewnienia niezawodnych dostaw

Światowy lider w produkcji azotu, tlenu i argonu

Światowy lider w dostarczaniu ciekłego i sprężonego azotu, tlenu i argonu o różnych stopniach czystości i w różnych stężeniach

Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb

Całodobowe usługi zarządzania zapasami w celu stworzenia planu uzupełniania zapasów w oparciu o bieżący i przyszły harmonogram produkcji

Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa

Naszym głównym priorytetem jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych społeczności

Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz

Doświadczone zespoły techniczne na całym świecie zapewniają źródła dostarczania i rozwiązania technologiczne dostosowane do specjalnych potrzeb

Obsługa klienta na światowym poziomie

Nasze podejście do relacji z klientami opiera się przede wszystkim na zrozumieniu ich potrzeb

Właściciel i operator setek instalacji gazowych na całym świecie

Mamy ponad 75 lat doświadczenia w projektowaniu i obsłudze instalacji gazów przemysłowych, dzięki czemu skutecznie pomagamy klientom wybrać najlepszy tryb dostarczania

Czołowy, światowy producent i dostawca helu

Światowy lider dostaw sprężonego gazu i ciekłego helu o różnych klasach czystości i stężeniach

Skontaktuj się z naszymi ekspertami technicznymi.

Skontaktuj się z Air Products i wykorzystaj nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie natryskiwania na zimno.

Skontaktuj się z nami

Rozwiązania i doświadczenie w zakresie natryskiwania niskotemperaturowego

  • Hel – posiada wysoki współczynnik transferu ciepła i lepsze właściwości przewodności cieplnej, a także pozwala uzyskać znacznie wyższą prędkość dźwięku niż azot. Jest używany jako gaz nośny w zastosowaniach natryskiwania niskotemperaturowego.
  • Azot – ekonomiczny gaz nośny w proszku używany w zastosowaniach natryskiwania niskotemperaturowego.
  • Nasi inżynierowie ds. zastosowań pomogą w wyborze systemu dostaw, który najlepiej spełni wymogi dotyczące ciśnienia i objętości.

Gazy

Gazy firmy Air Products, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Hel

Hel ciekły i gazowy o różnych stopniach czystości i stężenia, z uwagi na swoje obojętne właściwości, jest ceniony jako gaz do podnoszenia, wykrywania wycieków, osłaniania, zastosowań analitcyzncyh, czy wymiany ciepła.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.