Karbonizacja

Nadaj swoim napojom pyszny gazowany smak​

Stosowanie gazów w produkcji napojów to powszechna praktyka. Jeżeli celem klienta jest wdrożenie systemu karbonizacji napojów, wydłużenie okresu przydatności napojów do spożycia lub zadbanie o bardziej zrównoważony rozwój firmy, powinien zwrócić uwagę na ofertę Freshline® firmy Air Products. 

Dwutlenek węgla jakości spożywczej może być dodawany do cieczy w celu nasycenia jej gazem. W efekcie uzyskujemy odświeżający smak, zapobiegając równocześnie rozwojowi grzybów i bakterii. CO₂ zwiększa również ciśnienie w systemach dozowania piwa i napojów gazowanych.

Dostarczamy również ciekły azot spożywczy wykorzystywany w systemach dozowania ciekłego azotu, stosowanych powszechnie w urządzeniach do butelkowania. Systemy te dodają kroplę ciekłego azotu do butelki i natychmiast ją zamykają. Uwięziony azot parując rozszerza się, zwiększając ciśnienie w butelce. Wzrost ciśnienia usztywnia butelkę i poprawia jej wytrzymałość.

Chcesz dowiedzieć się więcej o procesie karbonizacji lub dozowaniu kropli azotu?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

Skontaktuj się z nami

Gazy

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Dwutlenek węgla

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę branżową na temat obszaru działalności klienta – zaproponować najkorzystniejsze dostawy sprężonego lub ciekłego dwutlenku węgla oraz optymalne rozwiązania technologiczne.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.