Lutowanie twarde

Atmosfery gazowe do lutowania twardego

Firma Air Products oferuje całą gamę usług technicznych, rozwiązań gazowych i kompletne linie gazów przemysłowych – w tym azot, wodór, argon i różne mieszaniny gazów dla użytkowników o małym i dużym zapotrzebowaniu. Nasi inżynierowie ds. zastosowań są gotowi do współpracy z klientami w celu zrozumienia ich procesu lutowania twardego i zaproponowania usprawnień mogących zoptymalizować wykorzystanie gazu oraz poprawić jakość produktów.
Pobierz broszurę o rozwiązaniach atmosferycznych do przetwórstwa metali

​Gazy przemysłowe od światowego lidera

 • Światowy lider w produkcji azotu, tlenu i argonu
 • Wiodący na świecie producent i dostawca wodoru oraz helu
 • Niezawodne dostarczanie gazów przemysłowych
 • Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb
 • Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa
 • Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz
 • Obsługa klienta na światowym poziomie

Rozwiązania z zakresu obróbki cieplnej

Firma Air Products oferuje szeroką gamę technologii, gazów, urządzeń i najnowocześniejszych rozwiązań dla branży obróbki cieplnej.

​Doświadczenie i rozwiązania w zakresie lutowania twardego

Optymalizacja składu atmosfery

Air Products pomagawybrać właściwą atmosferę do lutowania dopasowaną do wymagań procesu podwzględem redukcji potencjału, zwilżalności, zapobiegania powstawaniu sadzy orazuzyskania idealnej i powtarzalnej jakości lutowania. Możemy pomóc Twojejfirmie zwiększyć wydajność, obniżyć koszty produkcji, zmaksymalizować zwrotzainwestowanego kapitału i uczynić ją bardziej konkurencyjną na rynku.

Rygorystyczna kontrola atmosfery

Zmienność relacji między punktem rosy a stężeniem wodoru pozwala na lutowanie twarde stali o dużej zawartości węgla, stali nierdzewnej oraz metali nieżelaznych

Poprawa jakości produktu

Stała kontrola przepływu wlewu stopiwa poprawia wytrzymałość połączenia lutowanego i jakość powierzchni

Optymalizacja poziomu wilgotności

Możliwości regulacji poziomu wodoru pozwala na kontrolę potencjału redukcyjnego atmosfery

Jakość powierzchni

Rozwiązania Air Products pozwalają na tworzenie wilgotnych atmosfer, które poprawią stan powierzchni lutowania

Zapobieganie odwęglaniu

W przypadku lutowania materiału o średniej lub dużej zawartości węgla, atmosfera azotowa zapobiega odwęglaniu

Wykorzystaj nasze światowej klasy doświadczenie.

Skontaktuj się z naszym ekspertem technicznym, który pomoże w projektowaniu, wykonaniu i obsłudze systemu dostaw gazu do konkretnych zastosowań.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zapytaj eksperta

Tom Philips

Inżynier ds. zastosowań

“Jaki jest optymalny system atmosfery do lutowania elementów ze stali nierdzewnej w piecu?”
Do lutowania stali nierdzewnej tradycyjnie stosuje się atmosferę zdysocjowanego amoniaku. Jednak ze względu na koszty, bezpieczeństwo i zagrożenia dla środowiska związane z przechowywaniem i stosowaniem bezwodnego amoniaku, firmy coraz częściej przechodzą na mieszaninę azotu i wodoru. Atmosfera azotowo-wodorowa może uelastycznić procesy i zminimalizować potencjał azotowania. Jeżeli produkujesz wysokiej jakości, jasne elementy ze stali nierdzewnej, to atmosfera o minimalnym stężeniu 25% wodoru powinna być wystarczająca. Możesz też zapewnić wyższą odporność na korozję i lepsze hermetyzowanie elementów stalowych, stosując atmosferę zawierającą do 80% wodoru. Aby zapewnić dobrą jakość połączeń lutowanych, piec do lutowania musi być wyposażony w metalową muflę, a punkt rosy w strefie gorącej pieca musi być utrzymywany na poziomie poniżej -40°C. Bardzo ważne jest również utrzymanie zawartości tlenu w strefach chłodzenia na poziomie poniżej 15 ppm (części na milion), aby zapobiegać utlenianiu i odbarwianiu się stali nierdzewnej.

Rozwiązania w zakresie atmosfery ochronnej indywidualnie dostosowane do potrzeb Klienta

Firma Air Products dysponuje odpowiednią wiedzą fachową, aby zapewnić najlepsze atmosfery w piecach do stosowania obróbki cieplnej. Nasi wykwalifikowani inżynierowie mogą konstruować niestandardowe systemy spełniające wymagania prawne, optymalizować tempo produkcji i zapewnić utrzymanie odpowiednich warunków atmosfery. Zalety: 

 • Kontrola nad procesami i system monitorowania
 • Panele analityczne, które umożliwiają mierzenie stężenia wodoru, wilgoci, tlenu, dwutlenku węgla i węglowodoru w atmosferach piecowych do monitorowania i kontrolowania parametrów pieca w czasie rzeczywistym.
 • Optymalizacja procesów przetwórczych w celu obniżenia kosztów operacyjnych
 • Najwyższej klasy analizy metalograficzne i chemiczne (SEM, ESCA, SAM, ISS, SIMS)
 • Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa
 • Możliwość wykonania testów atmosfery z użyciem elementów Klienta w naszych piecach laboratoryjnych
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Gazy

Gazy firmy Air Products, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawę efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Wodór

Ceniony za swoje właściwości reaktywne i ochronne wodór jest wykorzystywany w wielu branżach w celu poprawy jakości, optymalizacji wydajności i obniżenia kosztów.

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.

CENTRUM ZASOBÓW