Napełniania butelek i puszek

CO₂ i azot — do czyszczenia pojemników gazem obojętnym, rozbijania pęcherzyków i wytwarzania ciśnienia w pojemnikach

Zastanawiasz się nad przejściem na cieńsze butelki lub puszki i potrzebujesz rozwiązania do wytwarzania w nich ciśnienia, aby zapobiec ich uszkodzeniom w transporcie? Masz problem z rozlewaniem się napojów gazowanych podczas napełniania butelek? A może chcesz przedłużyć okres przydatności do spożycia swoich soków lub smoothies? 

Nasi eksperci pomogą Ci dobrać odpowiednie gazy spożywcze, które zoptymalizują proces rozlewania i pakowania napojów gazowanych, bez względu na to, czy chodzi o oczyszczanie pojemników obojętnym gazem przed ich napełnieniem, wprowadzanie do pojemników kropli ciekłego azotu w celu wytworzenia ciśnienia przed ich zamknięciem, czy też o rozbijanie pęcherzyków powietrza, aby uniknąć niepożądanego rozlewania się napojów gazowanych podczas napełniania butelek.

Pobierz broszurę Krople ciekłego azotu to korzyści dla firm zajmujących się butelkowaniem napojów

Jak rozwiązania Air Products pomagają zoptymalizować procesy rozlewania i puszkowania?

Niższe koszty

Mniejsze zużycie materiałów opakowaniowych, mniejsze zużycie gazu, ograniczone rozlewanie napojów gazowanych lub piwa

Dłuższy okres przydatności

Azot wypiera niepożądany tlen, co wydłuża okres przydatności do spożycia

Wyższa jakość

Doskonała retencja piany w lagerach, stoutach i cydrach; pozwala uzyskać jakość piwa w puszce lub butelce porównywalną z jakością oferowaną w pubie

Wydajność operacyjna

Lekkie opakowania napojów pod ciśnieniem to mniej uszkodzeń podczas transportu na paletach

Wydajność

Przedmuchiwanie azotem jest dobrą alternatywą dla wysokociśnieniowego strumienia wody, a rozbijanie pęcherzyków ogranicza rozlewanie się produktu

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych gazach do napełniania butelek i puszek?

Umów się na bezpłatną konsultację z jednym z naszych ekspertów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Gazy i opcje dostarczania

Gazy firmy AirProducts, zwykle dostarczane w formie gazowej i ciekłej, umożliwiają klientom z wielu branż poprawienie efektywności środowiskowej, jakości produktu i wydajności.

Dostawy gazów ciekłych

Dostarczane cysterną do stacjonarych zbiorników kriogenicznych o różnych rozmiarach. Służymy pomocą w ustaleniu odpowiedniego rozmiaru i typu zbiornika na podstawie objętości, żądanego ciśnienia, poziomu czystości, czy natężenia przepływu.

Dwutlenek węgla

Nasze zespoły doświadczonych ekspertów są w stanie – w oparciu o posiadaną wiedzę branżową na temat obszaru działalności klienta – zaproponować najkorzystniejsze dostawy sprężonego lub ciekłego dwutlenku węgla oraz optymalne rozwiązania technologiczne.

Usługi CryoEase®

Wygodne i ekonomiczne rozwiązanie dla średniego zapotrzebowania na gazy ciekłe. Zbiorniki CryoEase® są dostępne w różnych rozmiarach. Usługa CryoEase® upraszcza zaopatrzenie w gaz, eliminując potrzebę obsługi butli, inwentaryzację i zamawianie.

Butle

Tradycyjne rozwiązanie dla dostaw małych ilości gazu. W ofercie posiadamy szeroką gamę gazów i mieszanin w butlach o rozmiarach od 10 do 50 litrów, zwykle pod ciśnieniem 200 barów. Polecamy naszą innowacyjną butlę Integra® z wbudowanym regulatorem, dzięki której zaoszczędzisz na zużyciu gazu.

Generowanie azotu na miejscu

Wytwarzanie gazu na miejscu umożliwia klientom dbającym o zrównoważony rozwój zmniejszenie śladu węglowego, zwiększenie wydajności energetycznej i efektywności, podniesienie jakości produktów końcowych i poprawie wyników w zakresie ochrony środowiska. 

Azot

Azot jest ceniony zarówno jako gaz obojętny, jak również jako ciecz do chłodzenia i mrożenia. Praktycznie każda gałąź przemysłu może korzystać z jego unikatowych właściwości, by zwiększać produkcję, optymalizować wydajność i zwiększać bezpieczeństwo operacji.