TIG

Łuk elektryczny pomiędzy nietopliwą elektrodą wolframową a elementem spawanym zapewnia ciepło potrzebne do procesu spawania. Elektroda wolframowa nie topi się, a wszystkie metale wypełniające potrzebne do utworzenia profilu spoiny są dodawane oddzielnie. Stopiony metal w jeziorku spawalniczym, końcówka drutu spawalniczego i gorąca elektroda są chronione przed zanieczyszczeniem atmosferycznym przez osłonę z gazu obojętnego.

Zwykle gazem tym jest argon, ale do specjalnych zastosowań może być też używany hel lub jego mieszanina z argonem. Mieszaniny argonu i wodoru mogą być używane do austenitycznej stali nierdzewnej.

Zobacz nasze gazy spawalnicze TIG w działaniu.

Umów się na prezentację.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Zapytaj eksperta

“Zawsze do spawania metodą TIG używam czystego argonu, ponieważ jest wszechstronny. Co możecie polecić, aby utrzymać tę wszechstronność?”
Gaz Alulinx® zapewnia doskonałe wyniki w przypadku aluminium i jego stopów, a Inolinx® TIG to nasz najlepszy w swojej klasie gaz do austenitycznej stali nierdzewnej.

Poznaj zalety naszej gamy gazów Linx®

Gazy spawalnicze Air Products gwarantują doskonałe rezultaty bez względu na spawany materiał. Opracowane specjalnie, by zwiększać wydajność przez niepowtarzalne połączenie jakości spoin i wyższej szybkości spawania. Umożliwiają osiągnięcie jak najlepszych rezultatów.
ZOBACZYĆ ZNACZY UWIERZYĆ: UMÓW SIĘ NA PREZENTACJĘ

Chcesz złożyć zamówienie?

KUP TERAZ

Usługa Gastrak® firmy Air Products

Oszczędność pieniędzy, zwiększenie wydajności i podniesienie jakości. Niezależnie od tego, czy korzystasz z pojedynczych butli, czy dostarczasz gaz rurociągiem, usługa Gastrak® przynosi korzyści.
  • Obniżenie kosztów: Eliminując gwałtowny wzrost ciśnienia przed spawaniem i nadmierny przepływ gazu, zużywasz mniej gazu.
  • Poprawa jakości: Konsekwentne stosowanie optymalnego przepływu gazu poprawia jakość spoin i zmniejsza ilość wad.
  • Łatwa instalacja: Urządzenia Gastrak® można zintegrować z istniejącą lub nową instalacją gazową lub używać z butlami tradycyjnymi oraz Integra®.

Zobacz film

CHCESZ ZACZĄĆ OSZCZĘDZAĆ?

CENTRUM ZASOBÓW