Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Carbon steel powdered metal parts entering a sintering furnace

System nawilżania atmosfery

Uzyskanie i utrzymanie optymalnego punktu rosy dla danego procesu

System nawilżania atmosfery można łatwo zamontować w istniejącej instalacji dostarczającej gaz do pieca. Część azotu jest nawilżana, a następnie ponownie wprowadzana do głównego strumienia gazu do pieca. Pomaga to w utrzymaniu ochronnej warstwy tlenku na taśmach ze stali nierdzewnej, co wydłuża ich żywotność i zmniejsza problemy z jakością części, takich jak przywierające materiały, powstawanie sadzy i słaba infiltracja. Niedrogi i łatwy w montażu system nawilżania atmosfery skutecznie kontroluje punkt rosy w określonym zakresie, zapewniając optymalną wydajność.

Zapytaj eksperta

Don Bowe
Don Bowe

Inżynier ds. zastosowań

W jaki sposób mogę przedłużyć żywotność taśm ze stali nierdzewnej używanych w naszych ciągłych piecach spiekalniczych?

Jest to pytanie, które pojawia się często podczas rozwiązywania problemów związanych z utlenianiem w atmosferze pieców ciągłych. Rosnące ceny niklu, a co za tym idzie stali nierdzewnej, sprawiły, że żywotność taśmy jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas gdy wiele zmiennych – w tym stop taśmy, procedura wstępnego docierania, grubość drutu i śledzenie – ma wpływ na żywotność taśmy ze stali nierdzewnej, można osiągnąć znaczącą poprawę, dostosowując atmosferę spiekania.

Opatentowana technologia obróbki w atmosferze Air Products przedłuża żywotność taśm ze stali nierdzewnej używanych do spiekania elementów ze sproszkowanych metali. Ogólnie rzecz ujmując, atmosfera zapewnia ochronną powłokę z tlenku na taśmie ze stali nierdzewnej, zachowując jednocześnie neutralność węglową względem części. Warstwa tlenku redukuje wychwytywanie węgla i azotu oraz pomaga zachować pożądane właściwości mechaniczne taśmy. Wykorzystanie tej technologii w zastosowaniach przemysłowych spowodowało wydłużenie okresu eksploatacji taśm siatkowych ze stali nierdzewnej z 25% do ponad 50% w porównaniu z okresem eksploatacji, jaki zwykle występuje w atmosferach spiekania N₂-H₂. Skutki wydłużonego okresu eksploatacji taśmy to: redukcja potrzeby konserwacji, mniej przestojów pieca i mniejsza częstotliwość wymiany taśm.

zobacz więcej...

Wydłużenie okresu eksploatacji taśm z siatki drucianej ze stali nierdzewnej do pieców do spiekania

System nawilżania wytwarzająca atmosferę w piecu w celu utrzymania ochronnej zgorzeliny tlenkowej na powierzchni taśmy i utworzenia środowiska redukcyjnego dla spiekanych części metalowych.