Produkcja włókna węglowego

Fachowe rozwiązania, które pomogą w odniesieniu sukcesu

W produkcji włókien węglowych zastosowanie azotu lub argonu do zapewnienia atmosfery obojętnej ma często kluczowe znaczenie dla procesu produkcyjnego. Dokładne zrozumienie ogólnych wymagań operacyjnych umożliwia dobranie odpowiedniego rozmiaru systemu dostaw azotu, aby zapewnić niezawodność w realizacji harmonogramów produkcji i jakość produktów, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo stosowania gazów przemysłowych. Nasi inżynierowie ds. zastosowań są gotowi do współpracy z klientami w celu zrozumienia ich procesu produkcji i zaproponowania usprawnień mogących zoptymalizować wykorzystanie gazu oraz poprawić jakość produktów.

Doświadczenie i rozwiązania w zakresie włókien węglowych

Naszą mocną stroną są przede wszystkim doświadczenie i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów technologicznych klienta

Wyższa jakość włókna węglowego

Rozwiązania atmosferyczne firmy Air Products zapewniają środki pozwalające na poprawienie jakości materiałów z włókien węglowych

Rozwiązywanie problemów związanych z atmosferą

Doświadczeni eksperci ds. zastosowań potrafią zidentyfikować i rozwiązać problemy związane z atmosferą w piecu

Lepsza atmosfera o stałej jakości

Nasze atmosfery oparte na czystym azocie i argonie zapewniają atmosferę o najwyższej jakości podczas produkcji włókien węglowych

Najwyższa jakość i kontrola

Nasze atmosfery azotowe i argonowe chronią włókno węglowe

Gazy przemysłowe od światowego lidera

  • Światowy lider w produkcji azotu, tlenu i argonu
  • Wiodący na świecie producent i dostawca wodoru oraz helu
  • Niezawodne dostarczanie gazów przemysłowych
  • Doskonałe wyniki w zakresie terminowego zaspokajania potrzeb
  • Lider branżowy w dziedzinie bezpieczeństwa
  • Pomoc techniczna dostępna, gdy jej potrzebujesz
  • Obsługa klienta na światowym poziomie

Skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów technicznych.

Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z naszego bogatego doświadczenia w dziedzinie gazów przemysłowych, produkcji, innowacji technologicznych i urządzeń.

Skontaktuj się z nami

Zapytaj eksperta

Don Bowe

Inżynier ds. zastosowań

"W moim piecu dochodzi do przerywanego utleniania. Czy problemem mogą być wycieki w przyłączu gazowym azotu?"

Tak, wycieki na linii z gazem o wysokiej czystości pod ciśnieniem mogą powodować przerywane utlenianie. Istnieje kilka możliwych przyczyn. Jedną z nich jest dyfuzja wsteczna – przemieszczanie zanieczyszczeń z otaczającego powietrza do przyłącza gazowego pod wysokim ciśnieniem o niskim poziomie zanieczyszczeń. Jest to spowodowane gradientami stężeń, a nie ciśnienia, i stan ten pogarszają zmiany natężenia przepływu, ciśnienia lub temperatury rurociągów. 

Specjaliści branżowi z firmy Air Products mogą pomóc w określeniu przyczyny problemu. Ponieważ proces utleniania jest przerywany, konieczne jest ciągłe monitorowanie przyłącza azotu pod kątem wycieków za pomocą analizatora ilości śladowych tlenu. W przypadku linii z gazem palnym można również użyć czujnika gazu palnego. Po wykryciu zanieczyszczeń można zidentyfikować źródło wycieku za pomocą różnych technik, w tym przeprowadzając test baniek mydlanych, ciśnienia statycznego lub spektrometrii mas z wykorzystaniem helu. Do wycieków często dochodzi na pękniętych spoinach, połączeniach mechanicznych, uszczelnieniach zaworów i niedokręconych łącznikach.

Wytwarzanie gazów na miejscu

Możliwe opcje dostaw dotyczące generatorów azotu obejmują technologie kriogeniczne, adsorpcyjne i membranowe. Oferta ta umożliwia nam spełnienie wszystkich typowych wymagań w zakresie przepływu, ciśnienia i czystości, dla których wytwarzanie azotu na miejscu jest najlepszym sposobem jego dostarczania.
Dowiedz się więcej

CENTRUM ZASOBÓW