Nasza strategia zrównoważonego rozwoju

IDŹ NASZYM ŚLADEM

Świadomi współczesnych zagrożeń dla środowiska naturalnego, związanych z każdą niemal aktywnością przemysłową, bierzemy odpowiedzialność za naszą działalność. W trosce o planetę, w Air Products opracowaliśmy strategię zrównoważonego rozwoju, która zobowiązuje nas do osiągnięcia wyznaczonych celów redukcji emisji gazów cieplarnianych i zawiera procedury zarządzania śladem węglowym.
Pobierz poster

Niewidoczne gazy, widoczna zmiana dla środowiska

Nasze konkretne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju przyniosły wymierne skutki. Przy produkcji gazów przemysłowych w zakładzie produkcyjnym w Kędzierzynie-Koźlu zastosowaliśmy czystą energię odnawialną, dzięki czemu zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy aż o 96%, co potwierdza raport opracowany przez Lloyd’s Register (obecnie LRQA) w oparciu o standardy ISO 14064/14067. Gdy kupujesz skroplone gazy Air Products, również Twoja firma zmniejsza emisję dwutlenku węgla. Idź naszym śladem i razem z nami chroń naszą planetę!

Obejrzyj krótki film o tym, jak obniżyliśmy ślad węglowy

dotyczy zakresu 1 i 2 dla gazów skroplonych produkowanych w zakładzie Air Products w Kędzierzynie-Koźlu

O ile zmniejszyliśmy ślad węglowy

Redukcja emisji dwutlenku węgla o 96% odpowiada rocznej emisji ponad 15 000 samochodów spalinowych lub posadzeniu aż 2 500 000 drzew, zakładając, że jedno drzewo pochłania z atmosfery ok. 6-7 kg dwutlenku węgla rocznie. Jesteśmy dumni z takiego wyniku i gotowi do dalszych inwestycji i usprawnień!

Idź naszym śladem i razem z nami chroń planetę

Kupując gazy Air Products, również Twoja firma zmniejsza emisję dwutlenku węgla, dzięki czemu przyczyniasz się do ochrony środowiska i bezpieczniejszej przyszłości. IDŹ NASZYM ŚLADEM i chroń planetę.

Obniżyliśmy ślad węglowy aż o 96%

Ślad węglowy jest jedną z metod liczenia emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, które trafiają do atmosfery. Obliczanie go, a następnie podejmowanie działań służących jego obniżeniu, to ważny krok w kierunku ochrony środowiska naturalnego i poprawy klimatu. Co zrobiliśmy? Przy produkcji skroplonych gazów przemysłowych (argonu, azotu oraz tlenu) w zakładzie produkcyjnym w Kędzierzynie-Koźlu zastosowaliśmy czystą energię odnawialną, dzięki czemu zmniejszyliśmy nasz ślad węglowy aż o 96%.

Nasze gazy skroplone: argon, azot, tlen

Nasze innowacyjne gazy przemysłowe: argon skroplony, azot skroplony oraz tlen skroplony mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Dzięki nim nasi odbiorcy z sektora stalowego, chemicznego, szklarskiego, elektronicznego, spożywczego, motoryzacyjnego czy medycznego mogą zwiększyć swoją produktywność i jakość produktu końcowego. To właśnie wybierając te gazy przyczyniasz się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Stawiamy na Odnawialne Źródła Energii (OZE)

Odnawialne źródła energii to sposób na ograniczenie zmian klimatycznych. OZE czerpią z naturalnych zasobów Ziemi, takich jak wiatr, promienie słoneczne, pływy morskie czy ciepło geotermalne, których wykorzystywanie jest w pełni bezpieczne dla środowiska. Ten sposób produkcji energii generuje mniej odpadów niż procesy przetwarzania konwencjonalnych surowców energetycznych. Realizując strategię zrównoważonego rozwoju, stawiamy na czystą energię pochodzącą z paneli fotowoltaicznych oraz turbin wiatrowych, dzięki czemu zmniejszyliśmy emisję dwutlenku węgla.

Zapobiegamy zanieczyszczeniu środowiska

Zanieczyszczenie środowiska i wyczerpywanie się zasobów naturalnych negatywnie wpływa na bezpieczeństwo klimatyczne i przyszłość naszej planety. Do najbardziej niebezpiecznych globalnych zagrożeń należy nadmierna emisja CO2. Dlatego w strategii rozwoju Air Products stawiamy na procedury i cele, które już obniżyły roczną emisję CO2, przyczyniając się do zmniejszenia niebezpiecznego dla planety efektu cieplarnianego.

Niezależna organizacja certyfikująca Lloyd’s Register (obecnie LRQA)

Obniżenie śladu węglowego przez Air Products zostało potwierdzone przez niezależną organizację certyfikującą Lloyd’s Register (obecnie LRQA) i jej raport opracowany w oparciu o standardy ISO 14064/14067.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami!