Membrany PRISM® dla gazów procesowych i przemysłowych

Membrany PRISM®, przeznaczone do stosowania a gazami procesowymi, stanowią integralną część instalacji przemysłowych na całym świecie. Membrany PRISM® do separacji wodoru są używane do obróbki bogatych w wodór strumieni w pętlach syntezy amoniaku, w zakładach petrochemicznych i rafineriach ropy naftowej.

Uszlachetnianie wodoru za pomocą membran PRISM®

Sprzedaliśmy ponad 500 membran PRISM®, a nasz zespół inżynierów jest gotowy do zaprojektowania, opracowania i zbudowania systemu dopasowanego do wymagań klienta.

Nasza oferta

Membrany PRISM® do gazu procesowego

Oparte na membranach systemy odzyskiwania i oczyszczania gazu procesowego stanowią ekonomiczne i trwałe rozwiązanie przeznaczone do rafinacji i stosowania w zakładach petrochemicznych. Zastosowania obejmują odzyskiwanie wodoru i jego oczyszczanie, oczyszczanie tlenku węgla i regulację proporcji gazu syntezowego. Wszystkie systemy są dostarczane na platformach o niewielkiej powierzchni i mają niskie wymagania w zakresie konserwacji lub uwagi ze strony operatora. 

Membrany PRISM® do gazów przemysłowych

Air Products projektuje i produkuje duże systemy membran PRISM® do wytwarzania azotu i oczyszczania mieszanin gazów, które są montowane na platformach i wykorzystywane w branży gazowej i naftowej, zakładach produkcji amoniaku, zakładach chemicznych i rafineriach ropy naftowej. 

Rafinerie

Membrany PRISM® umożliwiają odzyskiwanie wodoru w procesach hydrorafinacji w rafineriach ropy naftowej. Separują obojętne związki, które gromadzą się w pętlach obiegu wodoru. Oznacza to, że do utrzymania równowagi wodoru w systemie potrzeba mniej wytwarzanego wodoru, a proces staje się mniej kosztowny. Systemy są skalowalne i konfigurowalne pod kątem konkretnych wymagań operacyjnych lub kapitałowych.
Pobierz biuletyn techniczny

Zakłady petrochemiczne

Membrany PRISM® odzyskują wodór i regulują strumienie gazu syntezowego w celu zapewnienia maksymalnej wydajności. Procesy te obejmują: odzyskiwanie wodoru ze strumieni oczyszczających w fabryce metanolu, regulację proporcji gazu syntezowego, oczyszczanie tlenku węgla, strumienie oczyszczające w operacjach uwodorniania i odzyskiwanie wodoru z gazu oczyszczającego PSA.
Pobierz biuletyn techniczny

Instalacje syntezy amoniaku

W skład gazów pętli syntezy wchodzą wodór oraz metan i argon o wysokim stężeniu, które gromadzą się w pętli. Cząsteczki wodoru przenikają przez membranę i migrują na zewnątrz. Taki strumień uszlachetnionego wodoru wraca do pętli syntezy w celu uzupełnienia zasobów gazu syntezowego. Oznacza to, że do utrzymania równowagi wodoru w systemie potrzeba mniej wytwarzanego wodoru, a proces staje się mniej kosztowny.

Jak możemy pomóc?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz porozmawiać ze specjalistą ds. produktów, skontaktuj się z naszym personelem.

Skontaktuj się z nami