Membrany azotu PRISM®

Membrany azotu PRISM® to oczywisty wybór, jeśli Państwa projekty wymagają niezawodnego źródła czystego azotu, które jest mobilne, łatwe w konserwacji i niezawodne.
Pobierz kartę charakterystyki

Zastosowania membran PRISM®

Spośród wszystkich metod dostarczania azotu, membrany PRISM® są stosowane, gdy potrzebne jest  niezawodne źródło gazu o wysokiej czystości, a urządzenie jest mobilne, nie wymaga dużych nakładów konserwacyjnych, można łatwo dostosować jego objętość do zapotrzebowania i ma odpowiedni rozmiar.

Ropa naftowa i gaz

Poszukiwania i transport ropy naftowej wymagają prowadzenia wielu prac przemysłowych w pobliżu materiałów łatwopalnych. Azot gazowy zmniejsza prawdopodobieństwo zapłonu i zwiększa bezpieczeństwo w przemyśle naftowym i gazowym.

Inertyzacja

W wielu zastosowaniach przemysłowych stosowanie tlenu jest potencjalnie niebezpieczne. Azot wtłaczany jest w miejsce tlenu i wypiera wszystkie związane z nim właściwości korozyjne i szkodliwe.

Systemy azotowe na pokładzie statku

Kiedy statki towarowe transportują przez ocean wysoce łatwopalne paliwa, separatory membranowe PRISM® wytwarzają ochronny azot, zapobiegający zapłonowi.

Nalewanie piwa

Piwa typu „ale” korzystnie jest poddać działaniu azotu, dzięki czemu uzyskuje się jedwabisty i przyjemnie gazowany napój prosto z kranika. Azot jest także korzystny dla branży napojów, ponieważ zapobiega szybkiemu starzeniu. (Zapytaj nas także o kawę przyrządzoną przy pomocy azotu!)

Pompowanie opon

Opony napełnione azotem utrzymują ciśnienie lepiej niż opony napompowane zwykłym powietrzem. Jest to korzystne dla branż samochodów ciężarowych i osobowych, ponieważ zwiększa żywotność opon oraz redukuje wymagania dotyczące ich obsługi.

Konserwacja żywności

Żywność jest zbierana i pakowana przez cały rok, a zastosowanie azotu umożliwia zachowanie jej świeżości do momentu dotarcia do kuchennego stołu. Dzięki temu dystrybutorzy żywności mogą skorzystać ze znacznie wydłużonego czasu dystrybucji.

Inertyzacja zbiorników paliwa lotniczego

Pompowanie azotu do zbiornika paliwa w samolotach eliminuje ryzyko zapłonu oparów paliwa w samolotach komercyjnych i wojskowych.

Jak możemy pomóc?

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz porozmawiać ze specjalistą ds. produktów, skontaktuj się z naszym personelem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI