Animated loader dots14ComingSoonAnimated loader dots
Seifi Ghasemi

Wiadomość od prezesa i dyrektora generalnego

W ciągu roku 2020 i kontynuując pracę nad tym tekstem, świat stanął w obliczu niezrównanych wyzwań związanych z pandemią COVID-19. Pragnę podziękować utalentowanemu, zaangażowanemu i oddanemu zespołowi z Air Products za niestrudzoną pracę nad bezpieczną obsługą naszych ponad 750 zakładów produkcyjnych, dostarczaniem klientom niezbędnych gazów przemysłowych i realizacją globalnych megaprojektu, które umożliwiają przejście na czystszą energię w przyszłości.

Transformacja jest prawdziwa. Nastąpiła fundamentalna zmiana opinii publicznej, aby naprawdę zmierzyć się ze zmianami klimatu, a rządy i firmy przyjęły ramy przyspieszające tę zmianę. Poprzez podstawową działalność w zakresie gazów przemysłowych Air Products, nasi klienci z kilkudziesięciu branż redukują zużycie energii, zwiększają wydajność i obniżają emisje. W 2020 r. Emisja CO₂e uniknięta przez klienta wyniosła 72 miliony ton metrycznych, czyli trzy razy więcej niż emisja CO₂. Tymczasem Air Products wspiera zrównoważony rozwój, budując, posiadając i prowadząc największe na świecie projekty gazyfikacji, wychwytywania węgla i wodoru. Obejmuje to naszą inwestycję o wartości $3. 7 miliardów w inwestycję NEOM, której celem jest produkcja i dostawa do roku 2525 ekologicznego wodoru do autobusów i ciężarówek na całym świecie.

Mówiąc wprost, zrównoważony rozwój to nasza strategia rozwoju Air Products. Zrównoważony rozwój stwarza nasze możliwości rozwoju, a nasze możliwości rozwoju wspierają nasze cele zrównoważonego rozwoju i koncentrację.

Wyznaczanie i osiąganie znaczących celów

Po osiągnięciu serii celów zrównoważonego rozwoju do roku 2020 wyznaczyliśmy nowe cele, o których więcej można przeczytać w niniejszym sprawozdaniu. Jednym z kluczowych zobowiązań jest nasz cel redukcji zużycia węgla „Trzeci do roku 30”, który koncentruje się na zmniejszeniu emisji CO₂ w stosunku do ilości energii dostarczanej do świata. Cel jest w pełni zgodny z naszą strategią biznesową, jest krótkoterminowy i mierzalny, i pociąga nas do odpowiedzialności za realizację.

Jak zawsze, chcemy nadal przodować w branży gazów przemysłowych w dziedzinie bezpieczeństwa. Stawiamy także na kulturę różnorodności, poczucia przynależności i przynależności - tam, gdzie nasi pracownicy naprawdę czują, że należą i mają znaczenie. W tym celu firma Air Products postawiła sobie za cel osiągnięcie co najmniej 28% reprezentacji kobiet na świecie i co najmniej 20% reprezentacji USA w populacji zawodowej i kierowniczej do 2025 r. Jest to zgodne z naszym nadrzędnym celem, którym jest łączenie ludzi i posiadających znaczące powiązania w celu współpracy i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań światowych problemów energetycznych i ekologicznych.

Mamy marzenie na przyszłość i dzięki naszym działaniom realizujemy je. Mogę Was zapewnić o naszym nieustannym zaangażowaniu i poświęceniu, aby działać razem i pracować nad zmianą naszego świata.

Dziękujemy za poświęcenie czasu na zapoznanie się z wysiłkami, planami i osiągnięciami zrównoważonego rozwoju firmy Air Products. Jak zawsze dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą.

Seifi Ghasemi

Seifi Ghasemi
Przewodniczący, prezes i dyrektor generalny firmy Air Products