Inżynieria i produkcja w zakresie globalnym

Nasza globalna jednostka biznesowa ds. projektowania i produkcji zatrudnia ponad 3000 pracowników na całym świecie w głównych ośrodkach inżynieryjnych w Allentown (USA), Hersham (Anglia), Szanghaju (Chiny) oraz Pune (Indie). Powstają tam różne technologie przeznaczone na rynki globalne, od produktów standardowych, takich jak membrany i skraplacze, aż po rozbudowane instalacje wielkogabarytowe do oddzielania powietrza, zakłady produkcji węglowodorów i instalacje energetyczne.

Air Products employs engineers with a wide range of experience from entry level trainees and graduates to Chartered Engineers and Fellows.

Jeśli koncentrujesz się na jakości i bezpieczeństwie, angażujesz się w rozwój osobisty i chcesz poznawać nowe i nieznane technologie, ta ścieżka rozwoju zawodowego może być w sam raz dla Ciebie. Zatrudniamy inżynierów z różnym doświadczeniem, od początkujących absolwentów, aż po dyplomowanych inżynierów i stypendystów w następujących obszarach:  

Rozwój produktów i projektów: Osoby zatrudnione w tych rolach mają bezpośredni kontakt z klientami i ściśle współpracują z naszymi partnerami biznesowymi przy definiowaniu i opracowywaniu propozycji dla klientów.

Technicy projektu: Ten zespół jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty planowania, organizowania, kontrolowania i wykonywania projektów.

Technologia procesów: Ta grupa wykorzystuje technologie Air Products do oddzielania powietrza i HyCO, a także zajmuje się szczegółowym projektowaniem procesów w odniesieniu do dużych urządzeń procesowych, kolumn destylacyjnych, wymienników ciepła, zbiorników i maszyn.

Maszyny: Ten zespół jest odpowiedzialny za wszystkie aspekty projektowania, instalacji, uruchamiania, rozwiązywania problemów, konserwacji i optymalizacji maszyn, w tym za wszystkie rodzaje sprężarek, turbin parowych, kriogenicznych elementów rozprężających/sprężających, dmuchaw, przekładni, wież chłodniczych, wentylatorów łopatkowych oraz wszystkich typów pomp, w tym pomp kriogenicznych.

Projekt: Grupa projektowa zapewnia wszystkie aspekty projektowania instalacji, w tym elementów budowalnych i struktur, rur, naprężeń, projektowania i inżynierii elektrotechniki, projektowania aparatury, projektowania i inżynierii naczyń, oraz inżynierii systemów mechanicznych. Oprócz tego zespół ten służy fachową wiedzą w zakresie prac budowlanych, rozruchu i rozwiązywania problemów.

Prace budowlane: Zespół odpowiedzialny za wszystkie aspekty realizacji projektu budowlanego zgodnie wymogami technicznymi, budżetowymi, harmonogramowymi i jakościowymi wynikającymi z zawartych umów. 

Rozruch: Pracownicy tego działu przeprowadzają odbiory techniczne ukończonych instalacji. W tych rolach przydaje się wcześniejsze doświadczenie w zakresie różnych technologii.

Inne możliwości rozwoju zawodowego