Air Products  Żywność /  Napoje Freshline®  MAP Gas Selector — Air Products
Zapytaj Eksperta
Zobacz odpowiedzi naszych ekspertów na najczęściej zadawane pytania lub zadaj własne pytanie.
dowiedz się więcej → Freshline® MAP Gas Selector → Żywność/Napoje Home → Global Food Home → Air Products PL Home →

Produkty łączone

Produkty łączone

Produkty: Ryby obtaczane w cieście, mięso obtaczane w cieście, drób obtaczany w cieście, owoce morza obtaczane w cieście, bouchée, ryby panierowane w bułce, mięso panierowane w bułce, drób panierowany w bułce, owoce morza panierowane w bułce, burritos, enchilada, falafel, naleśniki z nadzieniem na cienkim i grubym cieście, nadziewane bułeczki, makarony z rybą, placki z rybą, kebaby, makarony z mięsem, placki z mięsem, omlety, paszteciki, pates en croutes, pizze, makarony z drobiem, placki z drobiem, tarta, roule au fromage, kanapki, szaszłyki, satays, bułeczki nadziewane kiełbasą, makarony z owocami morza, placki z owocami morza, suflety, sajgonki, nadziewany chleb pitta, taco, tostadas, vol-au-vent

Zalecana mieszanka gazów

30-50% CO2
50-70% N2
Zapytaj o ofertę

Gazy i mieszanki wymienione powyżej odzwierciedlają ich ogólne zastosowanie. By wybrać optymalny gaz dla Twojego produktu i procesu produkcyjnego, zalecamy przeprowadzenie testu z pomocą Specjalisty ds. MAP i Przemysłu Spożywczego. Jeśli chciałbyś żeby nasz Specjalista skontaktował się z Tobą, kliknij tutaj lub zadzwoń pod numer podany w ramce po prawej stronie.

Temperatura przechowywania
Dopuszczalne maksimum*: 8°C
Zalecana: 0°C - +4°C

Uzyskiwany okres trwałości
W powietrzu: 2-7 dni
W MAP: 3-21 dni

Podstawowe drobnoustroje i mechanizmy psucia żywności
Pseudomonas sp. (w powietrzu), Brochothrix sp., bakterie kwasu mlekowego, Enterobacteriaceae, drożdże i pleśnie.

Ewentualne żródła zatrucia pokarmowego
Clostridium sp., Salmonella sp., Staphylococcus aureus, Listeria monocytogenes, Bacillus sp., E.coli i E.coli 0157.

Typowe maszyny do MAP
Detal
TFFS – termoformująco-pakująco-zgrzewająca
PTLF – tacki gotowe i folia okrywająca
HFFS – formująco-napełniająco-zgrzewające w układzie poziomym

Typowe rodzaje opakowań
Detal: tacki i folia okrywająca, tacka wewnątrz opakowania typu pillow pack, opakowanie typu pillow pack

Przykłady typowych materiałów do MAP
Detal
Tacki:
UPVC/PE
HDPE
EPS/EVOH/PE

Folia okrywająca do opakowania typu pillow pack:
PET/PVdC/PE
PA/PVdC/PE
PC/EVOH/EVA
MPET
MOPP
OPP/PVdC


Produkty łączoneProdukty łączone (mieszane) składają się z co najmniej dwóch różnych składników spożywczych. Ze względu na spore różnice właściwości tych produktów i reakcje między poszczególnymi składnikami tego samego produktu zasadne są jedynie uogólnione uwagi na temat czynników psucia, zatruć pokarmowych, uzyskiwanych terminów przydatności do spożycia i zalecanych mieszanek gazów. Producenci żywności biorący pod uwagę zastosowanie technologii MAP w przypadku takich produktów muszą przeprowadzić szczegółową ocenę okresu trwałości w celu określenia optymalnej mieszanki gazów, mechanizmów psucia itp.

 Główne mechanizmy powodujące psucie, które mogą wpływać na produkty łączone, to wzrost drobnoustrojów i jełczenie oksydacyjne. W celu skutecznego zahamowania skażenia mikrobiologicznego i jełczenia tlenowego, a tym samym znaczącego wydłużenia okresu przydatności do spożycia zaleca się stosowanie mieszanki CO2/N2. W przypadku złożonych wyrobów piekarniczych problemem jest ich czerstwienie i wydaje się, że metoda MAP ma niewielki wpływ na tempo tego procesu. W rezultacie, możliwości przedłużenia okresu trwałości poprzez zastosowanie MAP w przypadku wyrobów piekarniczych do spożywania na zimno są jedynie marginalne.

Do psucia przyczynia się również migracja wilgoci pomiędzy różnymi składnikami niektórych produktów łączonych — na którą technologia ta nie ma najmniejszego wpływu. Należy zauważyć, że wiele z produktów łączonych to wyroby gotowane lub zawierające gotowane składniki. W związku z tym przyczyną zagrożenia zatruciem pokarmowym jest zazwyczaj skażenie już po obróbce cieplnej i/lub zapakowaniu. Te zagrożenia związane z zatruciem pokarmowym można minimalizować przez odpowiednie gotowanie i utrzymywanie zalecanych warunków chłodniczych, dbanie o higienę oraz odpowiednie postępowanie z produktami.


tell me more
www.airproducts.com.pl/food →

← Powrót do przeglądu

Freshline® Hotline
Katarzyna Góra
608 333 414
lub kliknij tutaj.
Świeże spojrzenie na MAP
Freshline® - Świeże spojrzenie na MAP
Przewodnik po MAP:
najświeższe informacje o gazach, mieszankach, opakowaniach, urządzeniach. 
Kliknij tutaj, aby otrzymać bezpłatną kopię Przewodnika!
Nie możesz znaleźć swojej kategorii?
Wpisz poniżej nazwę produktu:

Szukaj
* Według zasad UE (EC: no. 853/2004 29.04.2004)