Projekty

Realizacja projektu

Departament Energii – Las Vegas

Projekt Miasta Las Vegas dla Departamentu Energetyki (DOE) był pięcioletnim projektem demonstracyjnym, który obejmował reformer wodoru na miejscu, ciekły wodór w zapasie, ogniwo paliwowe do generowania prądu jako obciążenie podstawowe reformera oraz obsługę paliwową dla pojazdów na wodór i mieszaninę wodoru i gazu ziemnego. Projekt został wykonany przez konsorcjum złożone z trzech podmiotów, Air Products, Plug Power LLC i Miasto Las Vegas. Firma Air Products była głównym wykonawcą i ponosiła ogólną odpowiedzialność za projekt. Konkretne zadania obejmowały: dostarczanie wodoru, projektowanie stacji uzupełniania paliwa, wdrożenie podsystemów, planowanie i koordynacja w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa oraz ogólne zarządzanie projektem/konstrukcją.

Stacja energii wodorowej w Orange County Sanitation District

Ten projekt to pierwsze w swoim rodzaju wdrożenie opłacalnego ekonomicznie generatora wodoru biologicznego w Stanach Zjednoczonych. Po ukończeniu, będzie stanowić model dla kolejnych zakładów w wielu innych lokalizacjach o odpowiedniej charakterystyce w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Celem projektu jest określenie ekonomicznej i technicznej efektywności stacji energii wodorowej zaprojektowanej z myślą o wytwarzaniu ciepła, zasilania i wodoru. Biogaz z komory aerobowej będzie wprowadzany do roztopionego, nasyconego dwutlenkiem węgla ogniwa paliwowego, które będzie wytwarzać ciepło, zasilanie i wodór. Ciepło i zasilanie będą wykorzystywane w zakładzie utylizacji odpadów. Wodór, który uważa się za odnawialny w 100%, będzie wysyłany do stacji paliw rurociągiem w celu napełniania pojazdów pod ciśnieniem 350 i 700 bar. Zaprojektowanie, budowa i wdrożenie tej technologii zostanie sfinansowane ze środków stanowych, federalnych i prywatnych. 


Powrót do ogniw paliwowych


 

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij