Moc

O ile produkcja energi i ochrona środowiska mogą z pozoru wzajemnie się wykluczać, stosowanie gazów przemysłowych i zaawansowanej technologii oddzielania umożliwia zarówno podniesienie wydajności energetycznej, jak również obniżenie emisji w zastosowaniach z zakresu zasilania. Jako światowy lider na rynku gazów przemysłowych firma Air Products dysponuje wyjątkowymi możliwościami wspierania tego sektora przemyslu w realizacji tych celów .

Od dziesiątek lat wspomagamy branżę energetyczną bogatą ofertą, która obejmuje obsługę instalacji oraz gazy przemysłowe do IGCC i procesów fotowoltaicznych (wspomaganie generowania). Jako producent energii mamy pozycję umożliwiającą analizowanie zmian i tendencji rynkowych w naszych zakładach oraz reagowanie na nie, tak jak w Stockton w stanie Kalifornia, gdzie stosujemy opalanie biomasą w celu obniżenia ogólnego poziomu emisji CO2.

Wspomagamy w kwestiach zasilania także inne gałęzie przemysłu, proponując rozwiązania umożliwiające zwiększenie wydajności (np. opalanie tlenowo-paliwowe w sektorach obróbki stali, szkła i cementu, w których nasza technologia zwiększa wydajność i produkcję oraz zmniejsza zużycie paliwa, dzięki czemu obniża poziom emisji NOx i CO2). Rozszerzamy naszą koncepcję technologii spalania tlenowo-paliwowego, aby wspierać branżę energetyczną w redukcji emisji CO2 poprzez pracę nad opartymi na spalaniu tlenowo-paliwowym rozwiązaniami z zakresu wychwytywania CO2 adresowanymi do elektrowni węglowych.

Moc Segmenty

Dane kontaktowe

Stacja energii wodorowej

Wysoka wydajność i odnawialność