Firma Air Products dostarczyła trzy instalacjerozdzialu powietrza (ASU) i rurociąg tlenowy dla potrzeb różnych zintegrowanych połączonych cyklów gazyfikacji w zakresie od 100 do 250 MW.

Zintegrowane połączone cykle gazyfikacji (IGCC)
Syntetyczny gaz ziemny (SNG)
Rozpoczęcie
pracy
Zakład
O2,
MT/D
O2,
bar
(g)
Linie
Surowiec
Koniec
Zastosowanie
2010 Edwardsport, Indiana 5,000
60
2
wegiel
Moc
1997 Holandia 3,175
76
1
Pozostalość
H2/Zasilanie
1996 Polk County, Floryda 1,840
40
1
wegiel
Moc
1994 Holandia 1,780
33
1
wegiel
Moc
1987 Plaquemine,Luizjana 1,360
45
1
wegiel
Moc

Zakład w Holandii, którego budowę zakończyliśmy w 1994 r., był pierwszym na świecie w pełni zintegrowanym zakładem oddzielania powietrza. Zakład o wydajności 1 780 ton tlenu pobiera całość doprowadzanego powietrza poprzez ekstrakcję powietrza przy użyciu turbiny gazowej. Jednostka działa przy podniesionym ciśnieniu, a szczątkowy azot jest sprężany i zwracany do turbiny spalania. Projektowanie ASU w Holandii z myślą o spełnieniu restrykcyjnych wymogów wysoce zintegrowanego wdrożenia zapewniło firmie Air Products wyjątkowe przygotowanie do dostarczenia sprzętu i usług zgodnych z wymogami każdego projektu.

Nie licząc doświadczeń z Luizjany, Florydy, Holandii i innych projektów, firma Air Products brała udział w wielu przedsięwzięciach z zakresu projektowania i badań na całym świecie, których celem było usprawnienie projektu zakładu połączonych cykli gazyfikacji. Prowadząc badania IGCC, firma Air Products współpracowała ze wszystkimi najważniejszymi dostawcami turbin spalania i większością wiodących podwykonawców technicznych w tej branży. Firma Air Products dostarczyła ASU dla wielu poziomów integracji z instalacjami połączonych cyklów turbin gazowych, co przedstawiono poniżej:

  • Samodzielna lub niezintegrowana wersja wykorzystuje ASU z niskociśnieniowym dopływem powietrza wybranym do usuwania odpadów azotowych do atmosfery.
  • Konstrukcja ze zintegrowanym azotem zastosowana w zakładzie na Florydzie stosuje podniesione ciśnienie dopływu powietrza w celu zoptymalizowania kosztu sprzętu i zużycia energii.
  • Wersja z pełną integracją powietrza i azotu jest zaprojektowana wokół ciśnienia doprowadzanego powietrza ze sprężarki powietrza turbiny gazowej. W holenderskim zakładzie całe powietrze dociera do ASU poprzez ekstrakcję z turbiny gazowej i całość szczątkowego azotu jest sprężana w celu wprowadzenia do turbiny.
  • Dodatkowo, oprócz konfiguracji opisanych powyżej istnieją inne możliwości, takie jak skolektorowanie wielu sprężarek powietrza, które dostarczają powietrze do jednej jednostki rozdzialu powietrza. Taka konfiguracja może przewidywać również integrację powietrza i azotu z turbinami gazowymi.


Zakład separacji powietrza firmy Air Products o wydajności 3175 MT/D (92 700 Nm3/H) tlenu znajduje się w Rozenburgu, w Holandii.

 

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij