Wytwarzanie energii

Stacja energii wodorowej Air Products – infrastruktura odnawialnego paliwa wodorowego

Stacja energii wodorowej Air Products zapewnia odnawialną energię elektryczną, wodór i ciepło z biogazu.

Wodór jest rozważany jako następca dzisiejszych paliw kopalnych z uwagi na ogromne zasoby, wydajność oraz, co wyróżnia go na tle innych alternatyw, potencjalne możliwości odnawiania i brak wytwarzania emisji. Może być używany jako nośnik energii do wytwarzania prądu elektrycznego przy użyciu wodorowych ogniw paliwowych i w wodorowych silnikach spalinowych.

Wewnątrz wodorowego ogniwa paliwowego wodór łączy się z tlenem zawartym w powietrzu, wytwarzając prąd elektryczny. Ogniwo paliwowe może pracować bez przerwy i generować energię tak długo, jak otrzymuje paliwo wodorowe, a jedynymi produktami ubocznymi są ciepło i woda.

Wiele ogniw paliwowych, które obecnie są używane do wytwarzania energii w rozproszeniu, wymaga integracji z procesorem paliwowym w celu wytwarzania bogatego w wodór gazu z paliw węglowodorowych, takich jak gaz ziemny lub propan. Istnieje jednak wiele korzyści, które można uzyskać poprzez bezpośrednie stosowanie w ogniwach paliwowych wodoru o wysokim poziomie czystości. Zastosowania umożliwiające wykorzystanie paliwa wodorowego to między innymi urządzenia przenośne, zasilanie podstawowe, zasilanie rezerwowe, wyrównywanie zapotrzebowania szczytowego i stabilizacja sieci.

Dane kontaktowe

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

Stacja energii wodorowej

Wysoka wydajność i odnawialność

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij