Projekty

Firma Air Products dysponuje praktycznym doświadczeniem zdobytym podczas obsługi ponad 120 projektów stacji paliwa wodorowego na całym świecie. Podsumowanie kilku wybranych instalacji znajduje się poniżej:

Sysco, Houston, Teksas

urządzenia dozujące sysco
zewnętrzne zbiorniki do przechowywania cieczy, Sysco, Houston, Teksas

Firma Sysco Corporation zawarła z firmą Air Products umowę na dostawy wodoru i technologii paliw wodorowych do nowego, położonego na powierzchni 585 000 stóp kw. centrum dystrybucji firmy Sysco w Houston, w stanie Teksas. Stacja paliwa jest używana do zasilania floty liczącej w sumie ponad 100 zasilanych paliwem wodorowym wózków widłowych i podnośników używanych do codziennej pracy. Infrastruktura paliwowa firmy Air Products w zakładzie Sysco obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru i dwa systemy sprężania z serii Series-150 oraz wiele obsługiwanych przez operatorów dozowników paliw w pomieszczeniach. Firma Air Products zapewnia paliwo do floty nowych wózków widłowych wyposażonych w wodorowe ogniwa paliwowe GenDrive™ firmy Plug Power.Sysco, Filadelfia, stan Pensylwania

energia wodorowa, obsługa materiałów, Sysco, Filadelfia, stan Pensylwania.

Firma Sysco Corporation zawarła z firmą Air Products umowę na dostawy wodoru i technologii paliw wodorowych do rozbudowanego centrum dystrybucji firmy Sysco w Filadelfii, w stanie Pensylwania. Stacja paliwa będzie używana do zasilania floty liczącej w sumie 95 zasilanych paliwem wodorowym wózków widłowych i podnośników używanych do codziennej pracy. Infrastruktura paliwowa firmy Air Products w zakładzie Sysco obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru i dwa systemy sprężania z serii Series-150 oraz wiele obsługiwanych przez operatorów dozowników paliw w pomieszczeniach. Firma Air Products zapewnia paliwo do floty nowych wózków widłowych wyposażonych w wodorowe ogniwa paliwowe GenDrive™ firmy Plug Power.United Natural Foods, Inc., Sarasota, stan Floryda

United Natural Foods, Sarasota, stan Floryda
United Natural Foods, Sarasota, stan Floryda

Technologia paliw wodorowych firmy Air Products do zastosowań w obsłudze materiałów została wdrożona w centrum dystrybucji firmy United Natural Foods Inc. w Sarasocie, w stanie Flodyra. Technologia firmy Air Products zasila 65 wykorzystujących ogniwa wózków widłowych, które każdego dnia przesuwają towary dla klientów. Sprzęt do zajmującego powierzchnię 352 000 stóp kw. zakładu w Sarasocie, które pełni funkcję regionalnego centrum dystrybucji dla klientów w południowo-wschodnich stanach USA zostało oddane do użytku w czerwcu 2010 r.

Infrastruktura paliwowa firmy Air Products w zakładzie UNFI obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru i dwa systemy sprężania z serii Series-150 oraz dwa obsługiwane przez operatorów dozowniki paliw w pomieszczeniach. Ten projekt był wyzwaniem z uwagi na ambitny harmonogram instalacji. Zespół inżynierów i techników firmy Air Products spełnił lub przekroczył wszelkie oczekiwania dotyczące projektu, instalacji i odbioru stacji paliwa.


FedEx Freight, Springfield, stan Missouri

FedEx Freight, Springfield, stan Missouri
FedEx Freight, Springfield, stan Missouri

Technologia paliw wodorowych firmy Air Products dla zastosowań obsługi materiałów została wdrożona w Springfield, w stanie Missouri, w centrum obsługi materiałów firmy FedEx Freight. Technologia firmy Air Products napędza 35 napędzanych ogniwami paliwowymi wózków widłowych klasy I podczas codziennej pracy. Wyposażenie zakładu było gotowe do użytku w czerwcu 2010 r.

Infrastruktura paliwowa firmy Air Products w zakładzie FedEx obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru i dwa systemy sprężania z serii Series-150 oraz dwa obsługiwane przez operatorów dozowniki paliw w pomieszczeniach. Średnio w zakładzie odbywa się 1000 uzupełnień paliwa na miesiąc. Zainstalowano także zewnętrzny dozownik wodoru do obsługi testów zasilanego ogniwami paliwowymi pojazdu klasy 8.Central Grocers, Joliet, stan Illinois

central grocers
central grocers

Firma Air Products zainstalowała infrastrukturę do obsługi paliw wodorowych, umożliwiających napełnianie liczącej ponad 200 zasilanych ogniwami paliwowymi wózków widłowych floty nowego centrum dystrybucji firmy Central Grocers w Joilet, w stanie Illinois. Nowe centrum dystrybucji firmy Central Grocers uzyskało możliwość pracy pod koniec pierwszego kwartału 2009 r. Ten zakład to największe wdrożenie pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi na świecie oraz pierwszy budowany od podstaw zakład, w którym zastosowano wózki widłowe zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Znajdujące się we wnętrzach dozowniki paliwa wodorowego firmy Air Products i związana z nimi infrastruktura napędza flotę nowych wózków widłowych dostarczonych przez firmę Yale Equipment Services z Rosemont w stanie Illinois i wyposażonych w wodorowe ogniwa paliwowe Plug Power GenDrive™. Infrastruktura paliwowa firmy Air Products obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru i dwie sprężarki ciekłego CHC oraz wiele obsługiwanych przez operatorów dozowników paliw w pomieszczeniach. Jednostki napędowe GenDrive mogą być szybko napełniane przez operatora wózka widłowego w ciągu niecałych dwóch minut.

Średnia liczba napełnień w zakładzie wynosi obecnie 6700 na miesiąc przy użyciu pięciu dozowników. Instalacje, takie jak ta, pozwoliły firmie Air Products zdobyć doskonałe doświadczenie w obsłudze systemów paliwowych o dużych pojemnościach.


GENCO, Aiken, stan Karolina Południowa

GENCO, Aiken, stan Karolina Południowa
GENCO, Aiken, stan Karolina Południowa
GENCO, Aiken, stan Karolina Południowa
GENCO, Aiken, stan Karolina Południowa

Firma Air Products dostarczyła wodór i dozownik zewnętrzny, który wspomaga testy dwóch zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi wózków widłowych klasy I do codziennych zastosowań. Firma GENCO i będąca jej klientem firma Kimberly Clark osiągnęła bardzo pozytywne efekty eksploatacji wózków widłowych i infrastruktury paliwowej w swoim zakładzie. W tym zakładzie po raz pierwszy zastosowano wysokociśnieniowy bateriwoz (6600 psi) firmy Air Products do obsługi testów rozwiązań paliwowych w pomieszczeniach. Technologia usunęła konieczność stosowania zewnętrznych rozwiązań z zakresu kompresji i przechowywania, umożliwiając znaczące ograniczenie kosztów, czasochłonności i złożoności małych, rozwiązań paliwowych testowanych w pomieszczeniach.

Inna nowa koncepcja dostarczania paliw została wprowadzona w tej lokalizacji, podczas gdy firmy Genco i Kimberly Clark postanowiły wyjść poza testy wózków widłowych zasilanych wodorem. Flota 25 wózków widłowych zasilanych wodorem została wdrożona w zajmującym powierzchnię 450 000 stóp kw. centrum dystrybucji. Stacja paliwa wodorowego i jej lokalizacja umożliwiają wielu podmiotom korzystanie z pierwszej w kraju wielozadaniowej stacji paliwa w parku przemysłowym, która bezpośrednio dostarcza z jednego źródła wodór do zastosowań przemysłowych, handlowych i rządowych. Oprócz zasilania wózków widłowych dla firm GENCO i Kimberly-Clark, realizowany jest program współpracy na rzecz rozwoju ekonomicznego Aiken-Edgefield. Administracja Hrabstwa Aiken w stanie Karolina Południowa będzie wykorzystywać stację paliwa do zasilania dwóch napędzanych wodorem autobusów wahadłowych oraz zasilanego wodorem pojazdu typu pick-up w ramach lokalnego systemu transportu.

Ten projekt to doskonały przykład, który pokazuje jak stacje paliwa wodorowego mogą obsługiwać jednocześnie wielu użytkowników i różne rodzaje pojazdów. Położenie umożliwia wielu podmiotom napełnianie pojazdów przy użyciu jednego systemu dostaw, a także pozwala innym podmiotom w tym parku przemysłowym na korzystanie z obsługiwanych przez stację dostaw wodoru. Oczekuje się, że co najmniej jeden inny klient będzie otrzymywać dostawy za pośrednictwem instalacji z tego systemu.


Defense Logistics Agency, Susquehanna, stan Pensylwania

Defense Logistics Agency, Susquehanna, stan Pensylwania

Firma Air Products wdrożyła swoją technologię stacji paliwa wodorowego w Defense Distribution Depot Susquehanna Pennsylvania (DDSP) w Hrabstwie New Cumberland, w stanie Pensylwania. Zasila ona flotę 55 napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi wózków widłowych klasy I, które są używane do codziennej obsługi magazynu. Zebranie i analiza danych umożliwiających porównanie kosztów i charakterystyk operacyjnych pomoże w rozwoju i komercjalizacji technologii wodorowych ogniw paliwowych używanych przez Departament Obrony.

Stacja jest zaopatrywana w ciekły wodór i wykorzystuje do sprężania opracowane przez firmę Air Products pompy ciekłego wodoru (CHC). Dodatkowo, sprężarka z serii Series-150 została wdrożona w celu ograniczenia do minimum parowanie we wczesnych fazach wdrożenia. Dwa dozowniki wewnętrzne dostarczają paliwo operatorom odpowiedzialnym za wielozmianową obsługę, a jeden dozownik zewnętrzny obsługuje inne pojazdy testowane w lokalizacji.


Nestlé Waters, Dallas, stan Teksas

nestle waters

Firma Air Products zainstalowała stację paliwa wodorowego w zakładzie firmy Nestlé w Dallas w stanie Teksas. Służy ona do zasilania liczącej około 32 napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi wózków widłowych klasy I używanych do codziennej pracy. Firma Nestlé Waters niedawno rozbudowała swoje działy butelkowania i magazynowania w Dallas i zamieniła napędzane propan-butanem urządzenia do obsługi materiałów na wózki widłowe zasilane ogniwami paliwowymi.

Infrastruktura paliwowa firmy Air Products w zakładzie Nestlé obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru i dwa systemy sprężania z serii Series-150 oraz wiele obsługiwanych przez operatorów dozowników paliw w pomieszczeniach. Firma Air Products zapewnia paliwo do floty nowych wózków widłowych wyposażonych w wodorowe ogniwa paliwowe GenDriveTM firmy Plug Power.


Wegmans, Pottsville, stan Pensylwania

wegmans

Firma Wegmans, wiodąca sieć supermarketów i innowacyjne przedsiębiorstwo, wdrożyła flotę 50 napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi wózków paletowych w styczniu 2010 r., stosując wodór i technologię stacji paliwa wodorowego firmy Air Products w swoim magazynie w Pottsville w stanie Pensylwania. Rozwiązanie jest używane do codziennego przenoszenia produktów dostarczanych do sklepów położonych na terenie pięciu stanów. Instalacja magazynowa to pierwsza placówka komercyjna w Pensylwanii, w której towary konsumenckie są przenoszone przy użyciu zasilanych wodorem urządzeń do obsługi materiałów.

Infrastruktura paliwowa firmy Air Products w zakładzie Wegmans obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru, systemy sprężania z serii Series-150 i CHC-700 oraz wiele obsługiwanych przez operatorów dozowników paliw w pomieszczeniach. Firma Air Products zapewnia paliwo do floty nowych wózków widłowych wyposażonych w wodorowe ogniwa paliwowe GenDriveTM firmy Plug Power.

Zainstalowana infrastruktura paliwowa została zaprojektowana z myślą o obsłudze rosnącej floty pojazdów zasilanych ogniwami paliwowymi, ponieważ firma Wegmans zamierza zastąpić kolejne pojazdy zasilane akumulatorami pojazdami zasilanymi przy pomocy ogniw paliwowych.


Concurrent Technologies/Defense Logistics Agency, Warner Robins

Concurrent Technologies/Defense Logistics Agency, Warner Robins

Firma Air Products została wybrana przez Concurrent Technologies na dostawcę infrastruktury wodorowej potrzebnej w ramach programu testu wózków widłowych zasilanych ogniwami paliwowymi prowadzonego w Defense Depot Warner Robins. To drugi z serii pilotażowych projektów sfinansowanych w ramach programu badań i rozwoju DLA, którego celem jest zaprezentowanie użytkowania wodorowych ogniw paliwowych w wózkach widłowych.

Firma Air Products dostarczyła przeznaczony do instalacji na miejscu generator wodoru, urządzenia sprężające, zbiorniki i dozowniki do zakładu, aby zapewnić paliwo wodorowe dla 19 zasilanych ogniwami paliwowymi wózków widłowych. Urządzenia dozujące obejmują mobilne dystrybutory napełniane w miejscu produkcji paliwa i przewożone do lokalizacji, w których pracują wózki widłowe. Infrastruktura wodorowa została odebrana i uznana za sprawną w styczniu 2010 r.


Center for Transportation and the Environment, Fort Lewis, stan Waszyngton

Firma Air Products została wybrana przez CTE na dostawcę infrastruktury wodorowej potrzebnej w ramach programu testu wózków widłowych zasilanych ogniwami paliwowymi prowadzonego w zakładzie DLA w Fort Lewis, w stanie Waszyngton. To trzeci z serii pilotażowych projektów sfinansowanych w ramach programu badań i rozwoju DLA, którego celem jest zaprezentowanie użytkowania wodorowych ogniw paliwowych w wózkach widłowych.

Firma Air Products dostarczy zbiornik ciekłego wodoru, sprzęt do sprężania i dozownik, aby zapewnić paliwo wodorowe dla 19 zasilanych ogniwami paliwowymi wózków widłowych i jeden autobus. Odbiór i uznanie za sprawną infrastruktury wodorowej przewiduje się na lipiec 2011 r.


Center for Transportation and the Environment, Tracey, stan California

Firma Air Products została wybrana przez CTE na dostawcę infrastruktury wodorowej potrzebnej w ramach programu testu wózków widłowych zasilanych ogniwami paliwowymi prowadzonego w zakładzie DLA w Tracey, w stanie Kalifornia. To czwarty z serii pilotażowych projektów sfinansowanych w ramach programu badań i rozwoju DLA, którego celem jest zaprezentowanie użytkowania wodorowych ogniw paliwowych w wózkach widłowych.

Firma Air Products dostarczy do zakładu elektrolizator do wytwarzania wodoru na miejscu, urządzenie sprężające, zbiornik i dozownik, aby zapewnić paliwo wodorowe dla 19 zasilanych ogniwami paliwowymi wózków widłowych. Odbiór i uznanie za sprawną infrastruktury wodorowej przewiduje się na czerwiec 2011 r.


Obchodzenie się z materiałami Prezentacje dla klientów

Obchodzenie się z materiałami Prezentacje dla klientów

Firma Air Products współpracowała z wieloma klientami w branży obsługi materiałów, dostarczając wodór do wózków widłowych klasy I, II i III w ramach krótkoterminowych programów prezentacji. Firma Air Products dostarcza wewnętrzne i zewnętrzne rozwiązania paliwowe klientom korzystającym z zasilanych ogniwami paliwowymi urządzeń przez okres od jednego tygodnia do jednego roku. Należąca do firmy Air Products flota mobilnych dystrybutorów HF-150 została wdrożona u klientów w celu zapewnienia im bezpośredniego doświadczenia z zakresu napełniania i obsługi wózków widłowych zasilanych wodorem. Unikalne i opatentowane przez firmę Air Products mobilne dystrybutory zostały wdrożone i nadal są wdrażane u różnych klientów w celu wypróbowania technologii w warunkach normalnej eksploatacji.


Bridgestone, Morrison, stan Tennessee

Bridgestone, Morrison, stan Tennessee
Bridgestone, Morrison, stan Tennessee

Firma Bridgestone to pierwszy klient firmy Air Products, który zakupił wodór do użytku w wielu urządzeniach zasilanych wodorem do obsługi materiałów. Odebrana w 2008 r. stacja dostarcza paliwo wodorowe do pojazdów AGV i wózków widłowym klasy I. Infrastruktura paliwowa firmy Air Products obejmuje zewnętrzny zbiornik ciekłego wodoru, układ sprężania gazów oraz wiele obsługiwanych przez operatorów dozowników paliw w pomieszczeniach. Firma Air Products zapewnia paliwo do floty nowych pojazdów wyposażonych w wodorowe ogniwa paliwowe GenDrive™ firmy Plug Power.Bridgestone, Aiken, stan Karolina Południowa

Bridgestone, Aiken, stan Karolina Południowa

Udane wdrożenie wózków widłowych na ogniwa paliwowe przez firmę Bridgestone w stanie Tennessee ułatwiły ocenę i przyjęcie technologii w jej zakładzie produkcyjnym w Aiken, w Karolinie Południowej. Odebrana w 2008 r. stacja dostarcza paliwo wodorowe do wielu wózków widłowym. Infrastruktura paliwowa firmy Air Products obejmuje bateriowoz z wodorem, układ sprężania gazu i wiele wewnętrznych dystrybutorów umożliwiających napełnianie przez operatorów. Ponieważ flota firmy stale rosła, podjęto rozmowy dotyczące zwiększenia możliwości stacji paliwa i zmiany źródła wodoru na instalację (dostawy ze zbiornika płynnego wodoru w tym samym parku przemysłowym). Firma Air Products zasila flotę pojazdów wyposażonych w moduły wodorowych ogniw paliwowych GenDrive™ firmy Plug Power.

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij