Energia wodorowa

Pod wieloma względami wodór stanowi wprost idealne paliwo. Jest go dużo, jest najbardziej wydajnym paliwem, a w przypadku zastosowania ogniw paliwowych nie emituje spalin. Jest nietoksyczny, może być wytwarzany z odnawialnych źródeł i nie jest gazem cieplarnianym. Wiele badań naukowych potwierdza, że wodór może być jedyną alternatywą dla paliw tradycyjnych, jednocześnie redukując zależność od zagranicznych dostaw ropy i zmniejszając emisję gazów cieplarnianych.

Oto czynniki, dzięki którym wodór staje się głównym nośnikiem energii o szerokim wachlarzu zastosowań. Poczyniono znaczące postępy w kwestii zastosowania wodoru jako paliwa w transporcie oraz służącego do produkcji energii. Wodór sprawdza się w silnikach spalinowych oraz ogniwach paliwowych wytwarzających energię elektryczną. Zaletą ogniw paliwowych sprawiającą, że stają się one głównym źródłem energii elektrycznej, jest ich wyższa wydajność w porównaniu z efektywnością silników spalinowych.

Firma Air Products może pochwalić się ponad 50-letnim doświadczeniem w pracy nad technologią wodorową i jest w światowej czołówce rozwoju wodorowych technologii energii wodorowej. Pierwszą wodorową stację paliwową uruchomiliśmy w już 1993 roku, rozwijając jednocześnie wiele patentów związanych z dostarczaniem i rozprowadzaniem wodoru. Air Products jest dostawcą wodoru w postaci płynnej i gazowej oraz szerokiej gamy rozwiązań do budowy infrastruktury paliwowej.

Energia wodorowa Segmenty

Dane kontaktowe

New! CryoGas International article

Read “Air Products’ Advanced Hydrogen Storage Technology: A Bridge to the Future”  by Ed Kiczek, Global Business Director of Hydrogen Energy Systems (296 KB)

Zrozumienie bezpiecznego stosowania wodoru

Skoncentrowanie na bezpieczeństwie ludzi i produktów oraz poszanowanie środowiska naturalnego