Montaż i test płytki drukowanej

Montaż płytek drukowanych to wieloetapowy proces, który obejmuje technologię montażu powierzchniowego (SMT) i przewlekanego. W procesie montażu przewlekanego wyprowadzenia elektryczne podzespołów są umieszczane na płytce, a następnie poddawane procesowi lutowania na fali. Niektóre podzespoły SMT mogą zostać umieszczone na spodzie płytki i poddane procesowi lutowania na fali. W procesie SMT pokrywa się pastą lutowniczą pola lutownicze płytki drukowanej, dopasowuje się do nich podzespoły, a następnie umieszcza w piecu rozpływowym w celu stopienia pasty lutowniczej i utworzenia połączenia elektrycznego i mechanicznego pomiędzy wyprowadzeniami podzespołu a płytką drukowaną. W ramach tego testu zamontowane płytki drukowane są umieszczane w urządzeniu, które doprowadza do nich prąd elektryczny i inicjuje ich funkcjonowanie. Grupa aktywnych płytek jest następnie umieszczana w komorze systemu wpływu czynników środowiskowych (EES), w której zostają poddane określonej liczbie cykli przejścia pomiędzy warunkami wysokiej i niskiej temperatury w celu stwierdzenia, czy czynniki te powodują awarię płytek po montażu. Awarie zostaną przeanalizowane pod kątem przyczyny. Doświadczenie, technologie oraz gazy firmy Air Products pozwalają zwiększyć zyski, zminimalizować przestoje, ograniczyć liczbę wad, a także zmniejszyć całkowite koszty własne systemu montażu i testowania płytek drukowanych.

Dane kontaktowe

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

Doskonałe połączenia lutownicze

Możemy Ci pomóc w usprawnieniu procesu (38 KB)

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij