Air Products Home

Informacja prasowaOdpowiadając na popyt: sukces rynkowy instalacji Air Products do produkcji ciekłego dwutlenku węgla we Włocławku

25/09/2019 Warszawa

Air Products (NYSE:APD), wiodący dostawca gazów technicznych w Polsce, świętuje pierwszą rocznicę uruchomienia nowoczesnego zakładu do produkcji ciekłego dwutlenku węgla (CO2) we Włocławku. Od rozpoczęcia produkcji jesienią 2018 roku zakład bez przerw realizował dostawy produktu na rynek, w pełni odpowiadając na zwiększone zapotrzebowanie w miesiącach letnich. Instalacja zajmuje powierzchnię ok. 500 metrów kwadratowych na działce o powierzchni ponad 2,5 hektarów. 

- Dynamiczny rozwój, optymalizacja procesów, podążanie za innowacyjnością to cechy, które doceniają nasi klienci i wyróżniają Air Products spośród konkurencji. Dzięki nowej inwestycji dysponujemy trzema niezależnymi liniami produkcyjnymi najwyższej jakości ciekłego CO2. Nieprzerwany cykl produkcyjny zdecydowanie umacnia naszą pozycję jako dostawcy ciekłego dwutlenku węgla w Polsce oraz wiodącego producenta ciekłego CO2 w Europie – powiedział Vaclav Harant, wiceprezes Air Products na teren Europy Centralnej, Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Specyficzne właściwości chemiczne dwutlenku węgla sprawiają, że znajduje liczne zastosowania w przemyśle, zarówno w formie ciekłej jak i gazowej. Wysokiej jakości oczyszczony i skroplony dwutlenek węgla wykorzystuje się przy gazowaniu napojów, dokarmianiu roślin w szklarniach, produkcji produktów chłodzonych i mrożonych, a także w transporcie kriogenicznym i pakowaniu artykułów spożywczych w atmosferze modyfikowanej (MAP).

Głównymi odbiorcami ciekłego CO2 od Air Products są firmy przemysłu spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego oraz produkcji rolnej z Polski, Niemiec, Holandii, Belgii, Francji, a także z Ukrainy i państw ościennych. Aby zapewnić stałą produkcję ciekłego dwutlenku węgla, zakład we Włocławku pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, na trzy zmiany, w systemie pięciobrygadowym. 

– W tej inwestycji zastosowaliśmy jedne z najbardziej nowoczesnych instalacji technologicznych w Europie. Dzięki zaawansowanej technologii skraplania i oczyszczania gazów stosowanej przez Air Products, skroplony dwutlenek węgla o wysokiej czystości spełnia wszystkie wymagania jakościowe stawiane przez polskie i międzynarodowe koncerny, do których należą m.in. Coca-Cola, PepsiCo, Żabka, Browar Namysłów, z którymi stale współpracujemy – dodał Jacek Cichosz, prezes polskiego oddziału Air Products.

Firma Air Products jest obecna w Polsce od 1992 roku i konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie wybieranych inwestycjach. W planach jest również budowa kolejnego zakładu produkcji suchego lodu we Włocławku, którego otwarcie planowane jest w 2021 roku. 

Air Products (NYSE: APD) to globalny dostawca gazów technicznych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, wytwórczy, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. W roku 2018 przychody ze sprzedaży firmy Air Products w 50 krajach wyniosły 8,9 mld dolarów amerykańskich, a jej kapitalizacja wynosi około 35 mld dolarów. 16 tysięcy zdolnych, zaangażowanych i pełnych entuzjazmu pracowników Air Products o zróżnicowanym doświadczeniu dąży do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą służyć środowisku, wpisywać się w ideę zrównoważonego rozwoju, a także odpowiadać na wyzwania, przed którymi stają klienci, społeczności oraz świat. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem: www.airproducts.com oraz www.airproducts.com.pl

W marcu 2019 firma Air Products sfinalizowała proces przejęcia ACP Europe SA (ACP), największego niezależnego producenta dwutlenku węgla (CO2) w Europie. Przejęcie pozwala Air Products zaoferować jeszcze lepszą obsługę obecnych klientów oraz poszerzyć możliwości rozwoju w sektorze gazów technicznych.

Downloads

|

Dane kontaktowe

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij