Air Products Home

Informacja prasowaAir Products sfinalizowała przejęcie ACP – wiodącego europejskiego producenta dwutlenku węgla na rynku gazów technicznych

01/03/2019 Warszawa

Firma Air Products sfinalizowała proces przejęcia ACP Europe SA (ACP), największego niezależnego producenta dwutlenku węgla (CO2) w Europie. Wartość transakcji nie została ujawniona. 

Air Products Completes Acquisition of ACPZawarcie umowy pozwala połączonej organizacji zaoferować jeszcze lepszą obsługę obecnych klientów oraz poszerzyć możliwości rozwoju w sektorze gazów technicznych. Jednocześnie klienci zyskują dostęp do szerszej sieci dystrybucyjnej płynnego dwutlenku węgla na terenie całej Europy.

– To dobra, w pełni uzasadniona transakcja. Oferta ACP idealnie uzupełnia nasze działania rynkowe, przez co klienci zyskują dodatkową wartość. Jednocześnie dzięki połączeniu powstała stabilna platforma do dalszego rozwoju europejskiego sektora gazów technicznych – powiedział Ivo Bols, Prezes Działu Gazów Technicznych Air Products na teren Europy i Afryki. – Nie mam wątpliwości, że klienci skorzystają nie tylko z poszerzonej oferty produktowej, ale też z uzupełniającej się wiedzy fachowej połączonego zespołu – dodał.

– Dzięki ponad 120-letniemu doświadczeniu w sektorze dostaw dwutlenku węgla stworzyliśmy wysokiej klasy, dobrze zarządzaną organizację, która odpowiada na oczekiwania naszych klientów – powiedział Jan De Ridder, Dyrektor ACP. – Dołączenie do struktur Air Products pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość – dodał.

Rynek polski jest dla Air Products niezwykle ważny – firma jest gotowa kontynuować inwestycje, aby zapewnić klientom z Polski i Ukrainy jeszcze lepszą ofertę i obsługę. Przykładem jest wielomilionowa inwestycja ACP we Włocławku w nową linię do produkcji ciekłego dwutlenku węgla, która została uruchomiona w październiku 2018 roku. Linia zapewnia dodatkową wydajność produkcyjną, odpowiadając na aktualne zapotrzebowanie klientów i rosnące oczekiwania w przyszłości. Kolejną inwestycją jest budowa nowego zakładu do produkcji suchego lodu we Włocławku, która zostanie oddana do użytku przed końcem 2019 roku.

Warunkowa zgoda udzielona przez polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nie nakłada na Air Products obowiązku sprzedaży aktywów produkcyjnych. Firma została zobowiązana do sprzedaży ograniczonych aktywów produkcyjnych w Polsce w przypadku nie spełnienia określonych warunków rynkowych w okresie wielu lat. 

ACP oferuje szeroką gamę gazów technicznych, wykorzystywanych w różnorodnych zastosowaniach, m. in. w produkcji napojów, przemyśle chemicznym, spożywczym i ogrodnictwie. Firma zatrudnia ponad 120 pracowników i posiada na terenie Europy cztery zakłady produkcji ciekłego CO2, oraz dwa zakłady produkcji suchego lodu. 

Air Products (NYSE: APD) to globalny dostawca gazów technicznych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, wytwórczy, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. W roku 2018 przychody ze sprzedaży firmy Air Products w 50 krajach wyniosły 8,9 mld dolarów amerykańskich, a jej kapitalizacja wynosi około 35 mld dolarów. 16 tysięcy zdolnych, zaangażowanych i pełnych entuzjazmu pracowników Air Products o zróżnicowanym doświadczeniu dąży do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które będą służyć środowisku, wpisywać się w ideę zrównoważonego rozwoju, a także odpowiadać na wyzwania, przed którymi stają klienci, społeczności oraz świat. Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem: www.airpoducts.com oraz www.airproducts.com.pl
 
O firmie ACP (podmiot należący do Air Products)
Firma ACP została założona w 1897 roku i jest wiodącym dostawcą dwutlenku węgla w Europie, mogącym pochwalić się niezrównanym doświadczeniem w tej dziedzinie. ACP jest niekwestionowanym ekspertem w zakresie produkcji CO2 oraz opracowywania innowacyjnych rozwiązań. Zdobyte przez lata doświadczenie, dążenie do nieustannego rozwoju, jak również wykorzystanie najnowszych technologii pozwalają ACP tworzyć doskonałe rozwiązania w zakresie zastosowań dwutlenku węgla. Oferta ACP dostępna jest na wielu rynkach europejskich, w tym w Belgii, Holandii, Francji, Niemczech, Polsce i na Ukrainie. Firma posiada 4 zakłady produkcyjne zaopatrywane przez 6 niezależnych źródeł dwutlenku węgla, 8 najnowocześniejszych linii oczyszczania CO2, a także 2 zakłady produkcji suchego lodu. Wydajność ACP wynosi 630.000 ton rocznie i jest uzupełniana przez dodatkowe placówki zaopatrzeniowe, co umożliwia skuteczne dotarcie do odbiorców w regionie większym niż kraje, w których ACP posiada swoje oddziały.

Downloads

|

Dane kontaktowe

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania