Air Products Home

Informacja prasowaAir Products wybrany przez koncern Boeing na dostawcę azotu do największego na świecie autoklawu

14/02/2017 Warszawa

Kiedy firma Boeing zainstalowała największy na świecie autoklaw w nowo otwartym Centrum Produkcji Skrzydeł Kompozytowych w Everett, w stanie Waszyngton, na dostawcę azotu wybrała Air Products. Nasza firma posiada znaczące doświadczenie w instalacji zaawansowanych systemów dostaw azotu, które odgrywają kluczową rolę w produkcji największych na świecie skrzydeł z włókna węglowego do samolotów pasażerskich Boeing 777X.

„Boeing jest liderem w swojej branży i jesteśmy zadowoleni, że możemy razem współpracować przy jednym z największych na świecie skrzydeł z włókna kompozytowego dla najnowszego samolotu pasażerskiego” powiedział Paul Householder, Wiceprezydent Regionu Zachodniego Ameryki Północnej, Gazy Przemysłowe, Air Products. „Nasza firma ma duże doświadczenie w tworzeniu optymalnych rozwiązań z zakresu dostarczania gazów technicznych dla sektora przemysłu lotniczego, szczególnie w odniesieniu do systemów z autoklawami. Cenimy sobie zaufanie jakim obdarzył nas Boeing i wybrał nas na dostawcę wysokiej jakości azotu dla tak ważnej aplikacji.”

System Air Products składa się z trzech zbiorników o pojemności 57 tys. ciekłego azotu oraz parowej instalacji zgazowania azotu. Montowane przez firmę Boeing skrzydła są umieszczane w autoklawie, który jest zamykany, uszczelniany, a następnie wypełniany gazowym azotem o zadanych parametrach przepływu, ciśnienia i temperatury, w celu zapewnienia atmosfery obojętnej oraz gwałtownego wzrostu ciśnienia koniecznego do formowania części w procesie ich utwardzania. To już trzeci tego typu projekt zrealizowany wspólnie przez firmy Air Products i Boeing w przeciągu ostatnich trzech lat.

Firma Air Products zaopatruje przemysł lotniczy w gazy techniczne od ponad 50 lat. Dodatkowe informacje o ofercie są dostępne na stronie: www.airproducts.com/aerospace.

O Air Products
Air Products (NYSE: APD) to wiodący na świecie dostawca gazów przemysłowych. Od 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego.

W roku fiskalnym 2016 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 7,5 miliarda dolarów amerykańskich, a aktualny udział kapitalizacji rynkowej wynosi około 30 miliardów USD. Około 16 tysięcy pracowników Air Products w 50 krajach dąży do tego, aby firma była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim Klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług.

Air Products jest obecny w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma jest jednym z największych producentów gazów technicznych w Polsce. Od ponad 20 lat Air Products konsekwentnie wdraża na polskim rynku strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl.

Downloads

|

Dane kontaktowe

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij