Seifi Ghasemi

Prezes i dyrektor naczelny

Seifi Ghasemi został prezesem i dyrektorem naczelnym Air Products w lipcu 2014 r. Sprawując tę funkcję, koncentruje się na ustalaniu strategii i zasad firmy, rozwoju kadry kierowniczej i wypełnianiu zobowiązań wobec udziałowców.

Pan Ghasemi jest członkiem Rady Biznesu, stowarzyszenia dyrektorów naczelnych najważniejszych przedsiębiorstw na świecie. W 2019 roku został przyjęty do Rady Dyrektorów Amerykańsko-Chińskiej Rady Biznesu. Pan Ghasemi w 2017 roku otrzymał International Palladium Medal – nagrodę przyznawaną raz na dwa lata przez stowarzyszenie Société de Chimie Industrielle – za swoje dokonania w dziedzinie przemysłu chemicznego.

Przed rozpoczęciem pracy w Air Products, Pan Ghasemi pełnił funkcję prezesa i dyrektora naczelnego Rockwood Holdings, światowego lidera w dziedzinie specjalistycznych nieorganicznych substancji chemicznych i materiałów zaawansowanych. Firma ta została przejęta przez Albemarle Corporation w styczniu 2015 roku. W latach 1997–2001 pełnił funkcje kierownicze w GKN, globalnej firmie przemysłowej, gdzie był m.in. dyrektorem Zarządu Głównego GKN, plc, oraz prezesem i dyrektorem naczelnym GKN Sinter Metals, Inc. i Hoeganes Corporation. Wcześniej Pan Ghasemi spędził prawie 20 lat w Grupie BOC (firma zajmująca się gazami technicznymi, wchodząca w skład Linde AG) na stanowiskach dyrektora Zarządu Głównego Grupy BOC, plc, prezesa BOC Gases Americas oraz prezesa i dyrektora naczelnego BOC Process Plants, Ltd. i Cryostar.

Pan Ghasemi uzyskał stopień licencjata w Instytucie Technologii w Abadanie oraz posiada tytuł magistra budowy maszyn otrzymany na Uniwersytecie Stanforda. Otrzymał również honorowy tytuł doktora nauk ścisłych na Lafayette College w 2017 roku oraz honorowy tytuł doktora inżynierii na uniwersytecie Stevens Institute of Technology w 2018 roku.


10/2019


Powrót do Kierownictwa

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij