Dr Samir J. Serhan

Wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny ds. Operacyjnych

Dr Samir J. Serhan jest wiceprezesem i dyrektorem ds. Operacyjnych Air Products. 

Dołączył do Air Products w 2016 r. Jako wiceprezes wykonawczy, kierując funkcjami firmy w zakresie technologii, inżynierii, realizacji projektów, zaopatrzenia, produkcji, budownictwa i rozruchu, a także odpowiadając za zyski i straty z tytułu sprzedaży sprzętu i wsparcia zakładu, Liquefied Natural Technologia i urządzenia gazowe, systemy membran PRISM®, firmy Gardner Cryogenics i firmy Rotoflow.

W 2018 r. Rolę doktora Serhana rozszerzono o identyfikację, rozwój i negocjacje handlowe dla wszystkich dużych projektów. W 2019 objął pełną odpowiedzialność za spółki na Bliskim Wschodzie. Na początku 2020 r. Przyjął odpowiedzialność za raportowanie w Americas Operations, franczyzach i niezależnych fabrykach HyCO. W maju 2020 r. Objął stanowisko dyrektora operacyjnego i przyjął pełną odpowiedzialność za zyski i straty w obu Amerykach, Air Products, największym regionie operacyjnym.

Przed dołączeniem do zespołu Air Products dr Serhan był zatrudniony w firmie Praxair, Inc. jako prezes Global HyCO. W latach 2000–2014 pracował na stanowiskach kierowniczych w Stanach Zjednoczonych i Niemczech w grupie Linde, kończąc ten etap kariery jako dyrektor zarządzający w Linde Electrical Engineering. Dr Serhan rozpoczął karierę w firmie Parsons Corporation, gdzie zajmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla.

Dr Serhan posiada tytuł doktora w dziedzinie inżynierii mechanicznej z Virginia Tech. Był także adiunktem na uniwersytetach Pennsylvania State University i Temple University.

10/2020


Wróć do kierownictwa firmy

Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij