Rozwiązania zrównoważonego rozwoju

Produkty będące częścią rozwiązania

Z naszej wiodącej pozycji w dostarczaniu wodoru do rafinerii w celu tworzenia czystszych paliw o niskiej zawartości siarki; do rozbudowanych systemów tlenowych w celu spalania paliw stałych i ropy naftowej lub czystego zgazowania węgla; do systemów doprowadzania w celu wspomagania przyszłej gospodarki wodorowej, stale inwestujemy w badania i rozwój w celu rozwijania produktów i procesów, które przyczyniają się do czystszego powietrza i łagodzenia skutków gazów cieplarnianych. W 2015 r. połowa naszego całkowitego budżetu na badania i rozwój została przeznaczona na produkty i procesy, które zmniejszają emisję gazów cieplarnianych i obejmują inne kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. 

 icon-halia Nasz system wzbogaconego utleniania Halia® eliminuje niepożądane produkty w wodzie do picia i ściekach. Pozwala to na bezpieczne i zdrowe ponowne wykorzystanie i oszczędzanie wody.

Nasze systemy napowietrzania ścieków Halia® zmniejszają osad nawet o 50% lub zwiększają ogólną wydajność uzdatniania w zastosowaniach miejskich i przemysłowych. System ten zmniejsza emisję lotnych związków organicznych (LZO) o ponad 90% w porównaniu z konwencjonalnymi układami napowietrzania.
icon-oxygen enhanced burner Jesteśmy wiodącym dostawcą palników wspomaganych tlenowo i projektów procesu w branży stali, szkła, przemysłu drzewnego i papierniczego, cementowego i w innych branżach, umożliwiając klientom osiągnięcie znacznych korzyści: wydajności energetycznej, oszczędność paliwa, zmniejszenia emisji NOx i cząstek stałych, a także znacznego zmniejszenia poziomu emisji CO2.
icon-co2 Opracowaliśmy zestaw technologii, które mogą umożliwić opłacalne i nieszkodliwe dla środowiska wychwytywanie CO2, oczyszczanie i sprężanie odpowiednie dla różnych form składowania geologicznego. Budowa nowych zakładów z użyciem tych technologii lub unowocześnianie dużej bazy istniejących elektrowni węglowych może znacznie zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery.
icon-argon Klienci wykorzystują nasz argon do tworzenia wydajnych energetycznie i kompaktowych żarówek fluorescencyjnych. Wydajne okna wypełnione argonem umożliwiające oszczędzanie energii w budynkach i gospodarstwach domowych.
icon-liquefied-natural-gas Większość skroplonego gazu ziemnego na świecie jest przetwarzana z wykorzystaniem naszych markowych wymienników ciepła i technologii, co zapewnia czystsze paliwa w rozwijających się gospodarkach.

Skraplanie gazu ziemnego umożliwia transport zebranego gazu ziemnego transportowany do krajów, w których zapewnia on energię o czystszym spalaniu.
icon-nitrogen Klienci wykorzystują nasz azot w procesie mielenia kriogenicznego (mielenie materiałów wrażliwych na ciepło, takich jak guma i tworzywa sztuczne, w celu odzyskiwania surowców), który umożliwia recykling materiałów, takich jak opony.
icon-hydrogen Wodór pomaga w produkcji czystszych paliw do transportu w przemyśle rafineryjnym. Firmy korzystają z naszego wodoru, by obniżyć zawartość siarki w ich paliwach, zmniejszając ilość SOx odprowadzanych do atmosfery. Umożliwia to także katalizatorom sprawniejsze działania poprzez obniżenie emisji NOx, cząstek stałych i lotnych związków organicznych.
icon-hydrogen-fueling Pod wieloma względami wodór stanowi doskonałe paliwo. Nie powoduje emisji podczas użytku w ogniwach paliwowych. Jest nietoksyczny i może być wytwarzany z odnawialnych źródeł energii.

Nasze stacje paliwa wodorowego wyznaczają nową drogę ku napędzaniu samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, vanów, autobusów, skuterów i wózków widłowych.
icon-nitrogen Azot ma kluczowe znaczenie dla mrożenia i konserwacji żywności. Zastępując tradycyjne chłodziwa, takie jak chłodziwa fluorowęglowe, dwutlenek węgla i amoniak, poprawia jakość żywności i wydłuża jej okres przydatności do spożycia.

Nasze rozwiązania związane z pakowaniem w atmosferze modyfikowanej (MAP) Freshline® utrzymują warzywa, takie jak sałata, świeże i gotowe do spożycia w opakowaniach, na których polegają rodziny przy szybkim serwowaniu posiłków.
icon-helium Służba zdrowia wykorzystuje nasz hel do obrazowania rezonansem magnetycznym oraz gazy medyczne do podtrzymywania życia.
Wystąpił błąd. Należy wprowadzić poprawki w zaznaczonych polach.
To request a quote or for more information about Air Products, please fill out the form below, and an Air Products representative will contact you shortly.
Please use the form below to contact us.

W czym możemy Państwu pomóc?

  1. Wybierz rodzaj zapytania

X

Ta strona używa plików cookies do przechowywania informacji na komputerze użytkownika. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego działania naszej witryny, inne pomagają nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych Klientów. Odwiedzając nasze strony akceptujesz użycie plików cookies. Dowiedz się więcej z Informacji prawnej.

Zamknij